Pradinis / Mokslas ir švietimas / 112 užsieniečių ištarė: „Aš myliu Lietuvą“

112 užsieniečių ištarė: „Aš myliu Lietuvą“

Rugpjūčio 1 d. Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursų atidaryme 112 užsieniečių ištarė: „Aš myliu Lietuvą.“ Taip prasidėjo visą rugpjūčio mėnesį vyksiantys intensyvūs lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursai. Kitakalbiai iš 22 pasaulio šalių – Japonijos, Kanados, Kinijos, Vokietijos, Brazilijos, Islandijos ir kt. – mokysis lietuvių kalbos, po paskaitų susipažins su Vilniumi, lankysis muziejuose, dalyvaus seminaruose, diskusijose, keliaus į Kernavę, Kauną, Trakus, Druskininkus, Žemaitiją, Nidą.

Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursų koordinatorės Vilmos Leonavičienės teigimu, tokie kursai užsieniečiams vyksta jau penkioliktus metus. „Aš kiekvieną vasarą laukiu rugpjūčio, kai studentai atvyksta mokytis lietuvių kalbos. Smagiausia, kad kai kurie sugrįžta į universitetą ne pirmus metus“, – kalbėjo Vilma Leonavičienė.

Į Lietuvą kursų dalyvis kanadietis Austinas Pamatatas atvyko jau antrą vasarą. „Aš turiu lietuviškų šaknų, tačiau tik praėjusiais metais pradėjau mokytis šios kalbos. Man patiko studijuoti Lietuvoje, ne tik pramokau kalbos, pamačiau šalį, bet ir susiradau draugų“, – kalbėjo A. Pamatatas.

Prieš trejus metus lenkai Jakubas ir Aleksandra nė nenutuokdami apie vienas kitą atvyko į Lietuvą, čia susipažino ir įsimylėjo. Po metų susituokė ir savo medaus mėnesį iškeitė į lietuvių kalbos mokslus Lietuvoje. Šiemet studentai vėl dalyvauja kursuose.

Ukrainietė Valentina pradėjo mokytis lietuvių kalbos paskatinta savo dukros Kathios. Prieš ketverius metus Kathia atvyko į lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursus, po jų liko gyventi ir tęsti magistrantūros studijas Lietuvoje. Šiuo metu Kathia dirba vaikų darželio auklėtoja.

Pasibaigus lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursams, dalis studentų vėliau į Lietuvą atvyksta atlikti praktikos, studijuoti bakalauro ir magistrantūros studijų programų, kiti lieka dirbti mūsų šalyje.

Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursų atidarymo renginyje dalyvavo Seimo nariai Žygimantas Pavilionis ir Rūta Miliūtė, Užsienio reikalų ministerijos Užsienio lietuvių departamento direktorius Vytautas Pinkus, Vystomojo bendradarbiavimo departamento direktorė Violeta Matulaitė, „Go Vilnius“ viešųjų projektų vadovė Gintarė Kavaliūnaitė, Armėnijos ambasados atašė Vahe Arakelyan, Švietimo ir mokslo ministerijos Užsienio lietuvių skyriaus vyresnioji specialistė Daiva Žemgulienė,   LEU akademinės bendruomenės nariai, dainavo Raminta Naujanytė-Bjelle. Svečiai sveikindami kursų dalyvius akcentavo užsienio kalbų mokymosi svarbą šiuolaikiniam žmogui, dalijosi asmenine patirtimi iš gyvenimo svetur.

Martyno Musteikio nuotraukos

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: