Pradinis / Aktualijos / „Eurovizijoje“ 12 vietą užėmusi I. Zasimauskaitė: „Skaičiai yra nesvarbu“

„Eurovizijoje“ 12 vietą užėmusi I. Zasimauskaitė: „Skaičiai yra nesvarbu“

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį Lisabonoje paaiškėjo šių metų „Eurovizijos“ laimėtojas. Finale pasirodė 26 šalių atstovai, tarp jų ir didžiulio pasaulio susidomėjimo sulaukusi Lietuvos atstovė Ieva Zasimauskaitė su daina „When we‘re old“.

Europos favorite ir „Eurovizijos“ nugalėtoja tapo Izraelio atstovė Netta. Ieva Zasimauskaitė į sceną lipo ketvirta po Slovėnijos atstovės, prieš austro pasirodymą. Prieš pat finalą Ievai, apie kurią buvo plačiai kalbama Europos žiniasklaidoje, buvo prognozuojama 4–6 vieta. Vis dėlto lietuvė su jausminga ir lyriška daina Lietuvai pelnė 12 vietą.

Po finalo Ieva kalbėjo, kad nors ir įsivaizdavo viską kitaip, tačiau užimtos vietos pernelyg nesureikšmina. „Skaičiai yra nesvarbu: penkta, dvylikta, dvidešimta… Manau, kad svarbiausia tai, jog palietėme be galo daug širdžių Europoje ir tai didžiausia mūsų vieta“, – kalbėjo Lietuvos atstovė.

Pirmąsias šešias vietas užėmė:

  1. Izraelis
  2. Kipras
  3. Austrija
  4. Vokietija
  5. Italija
  6. Čekija

Komisijos balai Lietuvai: iš Baltarusijos – 5, iš Olandijos – 7, iš Gruzijos – 2, iš Latvijos – 4, iš Kroatijos – 12, iš Rumunijos – 6, iš Čekijos – 1, iš Norvegijos – 3, iš Australijos – 3, iš Estijos – 10, iš Bulgarijos – 10, iš Vengrijos – 5, iš Vokietijos – 4, iš Rusijos – 3, iš Šveicarijos – 8, iš Lenkijos – 1, iš Portugalijos – 6.

Žiūrovų balsavimas: Didžiosios Britanijos, Airijos, Norvegijos, Estijos ir Latvijos žiūrovai Ievai skyrė po 12 balų, Švedijos ir Gruzijos žiūrovai – po 7, Kipro – 6, Maltos – 5, Vokietijos – 4, Ukrainos – 2.

Lietuva 12 balų skyrė Austrijai, 10 Prancūzijai, 8 Švedijai, 7 Portugalijai, 6 Izraeliui, 5 Vokietijai, 4 Airijai, 3 Olandijai, 2 Vengrijai, 1 Kiprui.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: