Pradinis / Šeima ir sveikata / 2014-ieji – sveikos šeimos ir vaikų sveikatos metai

2014-ieji – sveikos šeimos ir vaikų sveikatos metai

Sveikuoliai sausio 1 dieną tradiciškai pasikrikštijo atviruose telkiniuose – jūroje, ežeruose, upėse. Šiais metais ilgėdamiesi sniego ir ledų ant vandens kai kurie net šaldytuvus atsivežė į maudynes. Sausio 1 d. solidarizuojamasi su kitų šalių žiemos maudynių mėgėjais. Neorganizuojamos didelės maudynės – kiekvienas niurkteli į vandenį  savo vietovėje.

2013-ieji buvo paskelbti Sveikatingumo metais, o 2014-uosius Lietuvos sveikuolių sąjunga paskelbė Sveikos šeimos metais. LR Seimas vėliau kiek siauresne prasme paskelbė šiuos metus Vaikų sveikatos metais. Žmonių, atkreipiančių reikiamą dėmesį į sveikatos tausojimo ir stiprinimo svarbą, vis daugėja.

Seime sausio 22 d. vyks forumas-konferencija „Ar sveikatingumo metai tapo startu sveikatos dešimtmečiams?“. Joje bus aptariami Sveikatingumo metų rezultatai, jų tęsimas, Lietuvos sveikatos programos  iki 2023 m. svarstymas Seime. Konferenciją kartu su NVO organizuoja Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas ir Sveikatos apsaugos ministerija.

Viena pagrindinių Sveikatingumo metų iniciatorių – Lietuvos sveikuolių sąjunga – nusprendė atkreipti dėmesį į tuos, kurie Sveikatingumo metais ryškiau prisidėjo prie sveikatingumo kultūros sklaidos. Jie bus apdovanoti forumo metu Seime. Tai LRT žurnalistė Justina Mitkaitė, „Žinių radijo“ laidų vedėjas Raigardas Musnickas ir radijo „Laisvoji banga“ žurnalistas Ginas Dabašinskas, „Lietuvos žinių“ žurnalistė Aistė Masionytė ir korespondentė Daiva Červokienė. Taip pat Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Lina Luokaitienė, Kėdainių savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Danguolė Avižiuvienė, Brigita Mažonavičienė, Šiaulių m. Vijolių vidurinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja (už pavyzdingą projekto „Sveikesnio pasirinkimo link“ organizavimą), Vida Kandrotienė, Elektrėnų švietimo paslaugų centro specialistė-metodininkė (už sveikatingumo projektų rengimą). Apdovanoti ir kiti, parodę išskirtinę iniciatyvą.

Viliamasi, kad Sveikatingumo metų sukelta banga risis ir šiais metais. Vien socialinio tinklo „Facebook“ grupė „Aš – už sveiką Lietuvą“   perkopė 10 tūkst. narių skaičių. Kviečiami ir kiti prisidėti prie šios grupės ir prie kitų sveikatingumo veiklų.

Parengė Juozas Dapšauskas

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: