Pradinis / Kultūra / 2016-ųjų Lietuvos mažoji kultūros sostinė Merkinė pradeda metus

2016-ųjų Lietuvos mažoji kultūros sostinė Merkinė pradeda metus

2016 metais Merkinei atiteko garbė nešti Lietuvos mažosios kultūros sostinės vėliavą Dainavos krašte. Sausio 30 dieną, šeštadienį, Merkinės kultūros centre vyksiančiame Mažosios kultūros sostinės atidarymo ir visų metų kultūros renginių programos pristatymo renginyje koncertuos Merkinės miestelio menų kolektyvai, talentingi jaunosios kartos operos solistai.

Lietuvos mažųjų kultūros sostinių projektu siekiama padėti pamatus naujai ilgametei kultūrinei tradicijai ir praturtinti Lietuvos kultūrą, puoselėti kultūrą ir meną regionuose, didinti miestų kultūros ir mažosios kultūros tarpusavio integraciją, grąžinti į Lietuvos žmonių širdis meilę ir pagarbą savam kraštui bei jo tradicijoms, skatinti kaimo žmonių kultūrinį aktyvumą, įtraukti į mažosios kultūros judėjimą kuo daugiau verslininkų ir kultūros atstovų, kurie aktyviai imtųsi iniciatyvos gaivinti savo krašto kultūrinį gyvenimą. Taip pat norima rodyti ir skleisti turtingą bei turiningą kaimo bendruomenių kultūrinį gyvenimą.

2015 metais Lietuvos mažąja kultūros sostine buvo Naisiai Šiaulių rajone.

Nuo 2016 m. mažosiomis kultūros sostinėmis kasmet taps ne mažiau kaip 10 Lietuvos kaimų. Šiais metais šis garbingas titulas atiteko Josvainiams, Gelgaudiškiui, Miežiškėms, Žemaičių Kalvarijai, Šeduvai, Pagramančiui, Merkinei, Juknaičiams, Alantai ir Vepriams.

Mažosios kultūros sostinės atrenkamos konkurso būdu pagal iš anksto nustatytus LR kultūros ministerijos reikalavimus. Komisija, kuri sprendžia, kam suteikti mažosios kultūros sostinės vardą, sudaroma ne tik iš Kultūros ministerijos atstovų, bet ir iš žymių bei pripažintų Lietuvos kultūrinio gyvenimo veikėjų.

Kultūros ministerijos inf.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Scroll To Top
%d bloggers like this: