Pradinis / Grožis ir mada / 2019 metų vestuvių floristikos tendencijos

2019 metų vestuvių floristikos tendencijos

Naujųjų ir senųjų metų sandūroje daugybė žmonių stabteli ir susimąsto, kokie geri ir gražūs dalykai jų laukia 2019-aisiais. Vieni naršo internetą ieškodami sėkmę pranašaujančių horoskopų, kiti savo svajones ir norus užkoduoja išgirdę magiškus naujųjų metų pradžią simbolizuojančių laikrodžių dūžius. O kai kurie savo gyvenimo džiaugsmą ir magiją jau nuo pirmųjų naujų metų dienų pradeda planuoti ir kurti patys. Tai įsimylėjėliai, 2019 metais planuojantys pačią svarbiausią savo gyvenime šventę – vestuves. 

Sulaukus 2019 metų, floristikos dizainerė, televizijos laidos „Pasaulis pagal moteris“ vedėja Kristina Rimienė pataria, kas vestuves šiemet keliantiems jauniesiems jas leistų padaryti dar nuostabesnes, šiltesnes ir magiškesnes.

„Pirmiausia, supraskime, kad gražus prisiminimas yra brangesnis ir mielesnis nei tiesiog prisiminimas, todėl susikurkime pasaką, kurią galėtų užfiksuoti šventės fotografai. Leiskimės į fantazijos pasaulį, nebijokime eksperimentuoti ir vietoj klasikinių rinktis naujas kryptis, tiesiog būkime drąsūs išsiskirti minioje. Gyvenimas susideda iš detalių – nepamirškime jų ir per vestuves!“ – sako K. Rimienė ir pradeda vardyti 2019 metų vestuvių floristikos tendencijas.

Pastelinės ir neutralios vestuvių gėlės

Tarp reikšmingiausių 2019 metų vestuvių dekoro tendencijų išryškėja tai, kad vis daugiau besituokiančių porų atsisako klasikinio balto vestuvių dekoro, vietoje to renkasi šviesias spalvas bei estetiškai drąsią šventės koncepciją. Pernelyg daug baltos vestuvėse dabar jau laikoma per daug steriliu vaizdu, todėl pasirinkimas įtraukti švelnius kūno spalvos atspalvius, rausvą ar net vos žydrą spalvą ateinančiais metais laikoma puikia klasikinės baltos spalvos alternatyva.

„Rekomenduoju pablukusios rausvos, rausvai pilkos spalvos gėlėmis keisti klasikinius iki šiol nuotakų mėgtus baltus žiedus ne tik vestuvių šventės dekore, bet ir pačioje nuotakos puokštėje. Kvepiančios sodo rožės, saldžių žirnių gijos (ir prašmatniuose, ir „rustic“ atspalviuose) bus viena populiaresnių krypčių šių metų vasaros vestuvėse“, – sako K. Rimienė.

Bijūnai

Bijūnai – neišeinanti iš mados vestuvių gėlė, ypač mėgstamas nuotakos puokštės pasirinkimas. Vestuvių puošyboje jie išliks labai populiarūs ir 2019 metais. „Tai universali gėlė, kuri gali būti komponuojama į puokštes, tinkančias bet kokiam vestuvių stiliui – nuo labai formalaus iškilmingo iki kaimiškų sodo vakarėlio stiliaus vestuvių. Jei bijūnų sezonas pasibaigęs, kaip puikią alternatyvą vasaros pabaigoje galiu pasiūlyti bijūnines sodo rožes bei jurginus, o žiemą ir pavasarį – viedrynus (rununkulus)“, – pabrėžia savo laidose „Pasaulis pagal moteris“ floristinius sprendimus kurianti K. Rimienė.

Metų „Pantone“ spalva

Lietuviams dar keista vestuvių dekore vadovautis metų „Pantone“ spalvos kodu, tačiau pasaulyje jau seniai „Pantone“ diktuoja ne tik madas, bet ir vestuvių kolorito sprendimus. Pavyzdžiui, Lietuvoje dar visai neseniai nuotakų puokštėse, pamergių suknelėse, kituose vestuviniuose akcentuose išpopuliarėjo marsalos spalva, o juk tai buvo 2015 metų „Pantone“ spalva. 2016 metais „Pantone“ svarbiausia paskelbė kvarcinę rausvą derinyje su kitomis ramiomis spalvomis. Tad visos nuotakos suskubo puoštis „dusty rose“ atspalvio gėlėmis.

2017 metų „Pantone“ spalva buvo žalia, todėl daugelis vestuvėms rinkosi dekorą, kurio pagrindas – „rustic“ stilius ir gausi floristinė žaluma. 2019-ųjų spalva „Pantone“ paskelbė koralo atspalvį, tad patartina vietoje baltos spalvos nuotakos, pamergių puokštėse bei šventinėse kompozicijose dažniau rinktis koralo spalvos gėles.

Drąsios, ryškios vestuvinių gėlių spalvos

Pastaraisiais metais ir Lietuvoje, ir pasaulyje ypač populiari buvo pastelinių spalvų bei vario vestuvių dekoro tendencija, kuri pagaliau 2019 metais ims užleisti savo pozicijas ryškesnėms, drąsesnėms spalvoms. Oranžinės, raudonos spalvos tonai sukurs naują vestuvių dekoravimo kryptį. Traukiantis nuo įprastos baltos ir kreminės, didesnį pripažinimą tiek šventės floristiniame dekore, tiek nuotakos puokštėse šiais metais gaus raudona, ryškiai rožinė ar net oranžinė spalvos. Puokštės išsiskirs ryškiomis spalvomis su to paties tono bei kitais derančiais atspalviais ir sukurs romantiškesnį šventės arba nuotakos įvaizdį.

Floristinis dekoras su tekstūra ir gyliu

2019 metais ypač svarbi kryptis – floristinės kompozicijos bei puokštės, kuriose skirtingos gėlių tekstūros sujungiamos su skirtingais tarpusavyje derančiais atspalviais.

Patarimas visiems floristams – norint įgyvendinti nuotakos pasirinktos spalvos viziją, reikia geriau kuo natūraliau varijuoti spalvomis ir jų atspalviais nei bandyti išgauti spalvą ar formą idealiai. Vestuvėms pasirinkus vieną ryškią spalvą reiktų ją derinti su kitomis spalvomis ir išlaikyti tai tiek dekoro detalėse, tiek floristinėse kompozicijose. Pagrindinė spalva (pvz., pamergių suknelės, stalo servetėlės ar staltiesės) taps itin matomu akcentu, jei pasirinkę kuo įvairesnes gėles išgausime skirtingą spalvų gylį bei tekstūrą.

Daug gylio ir tekstūros sukurs net ir nedidelis drąsesnių žiedų, surištų kartu su įvairia žaluma, kiekis.

Pvz., nuotakai, savo vestuvėms pasirinkusiai burgundišką bei ryškiai rausvą spalvas, galima sukurti floristinį dekorą, kurio vienoje kompozicijoje kartu būtų panaudotos dramblio kaulo, kreminė, rusva, ryškiai bei pastelinė rausva, burgundiška, pilka bei miško žalumos spalvos.

Floristinės instaliacijos

Anot K. Rimienės, floristikos dizaino sprendimai nėra naujiena pasauliniame vestuvių kontekste. Tačiau būtent 2019 metais stalo kompozicijos turėtų užleisti vietą išsiskiriantiems gėlių komponavimo – netgi, galima sakyti, floristinio dizaino – sprendimams. Šią tendenciją ypač atitiktų floristinio dizaino instaliacijos, kabančios gėlių kompozicijos, gėlių sienos, netgi gėlių skulptūros, pakeičiančios fotosieneles. Pvz., kabančios gėlių kompozicijos sukurs puikų vizualinį įspūdį, leis išnaudoti dideles erdves ir kartu atlaisvins vietą ant stalų.

Gėlių karūnos

Dar viena kitų metų tendencija – vietoj tradicinių tiarų rinktis dideles, ryškias, drąsias gėlių karūnėles ar miško temą atitinkančias karūnas iš žalumos. Ko gero, tai bus artimiau bohemiško stiliaus nuotakoms, tačiau spalviškai gėlės gali būti sukomplektuotos taip, kad atitiktų bet kurį pasirinktą vestuvių stilių – nuo paprasto ir rafinuoto iki prašmatnaus ir elegantiško – bei derėtų su kitomis šventės floristinėmis detalėmis. Šiuo atveju svarbu rinktis tvirtas gėles, pvz., orchidėjas, frezijas, smulkiažiedes rožes, kurios visą šventę galėtų išlikti šviežios.

Intensyvi žaluma

„Rustic“ stiliaus vestuvėse žaluma 2019 metais įsitvirtins dar labiau. 2018 vestuvių gėlių tendencija buvo susijusi daugiau su žaluma nei su gėlėmis. Ateinantys metai yra kitokie tuo, kad čia „rustic“ stilius susijungs su romantika, tad bus naudojama daugiau, ypač ryškiaspalvių, gėlių. Toliau populiari išliks tik sultinga žalia (pvz., intensyvios žalios spalvos monsteros ar palmės lapai), o su šviesiai žaliais atspalviais (pvz., eukliptais) turėtume atsisveikinti.

Ekologiškas vestuvių dekoras

Tikimasi, kad 2019 metais išpopuliarės aplinkai draugiškos vestuvės. Pasirinkus tokią tendenciją rekomenduojama naudoti gėles vazonėliuose, medžiagines servetėles, ekologišką maistą ir vengti plastiko detalių. Tvarumas yra tapęs daugiau nei tik madinga tendencija, o ja seka ir vestuvių pramonė. Todėl ateinančių metų šventėse dominuos „plastikui ne“ kryptis: turėtume mažiau naudoti plastikinių šiaudelių, balionų, rinktis dekoracijas iš popieriaus, medžio ar pakartotinai naudoti stiklinius aksesuarus.

Tropinio stiliaus vestuvių dekoras

Tropinis stilius Lietuvoje dar nėra įleidęs tvirtų šaknų, tačiau tiems, kas tuokiasi užsienyje ar vis dėlto galvoja apie egzotišką vestuvių dekorą, bus naudinga žinoti, kad 2019 metais iki šiol užsienyje išpopuliarėję tropiniai akcentai keisis. 2017 ir 2018 metais buvo populiariausi gigantiški palmės lapai, ananasai, o ateinančiais metais šio stiliaus dekorą papildys gėlių žiedai, tokie kaip karališkoji protėja, pastelinių spalvų orchidėjos bei anturiai.

Mažesnė nuotakos puokštė

Anot floristikos dizainerės K. Rimienės, bene svarbiausia žinia pačioms nuotakoms – nuotakos puokštės dydžio pokyčiai. 2019 metų nuotakos puokščių komponavimo tendencija skiriasi nuo to, kas buvo populiaru pastaruoju metu. Kurį laiką nuotakos mėgo gana dideles, netaisyklingos formos puokštes. Tai buvo ir natūraliai surištos, laukinių gėlių įspūdį sudarančios, ir griežtą kaskadinę formą turinčios puokštės. 2019 metais nuotakoms rekomenduoju rinktis vis dar asimetriškas, bet gerokai mažesnes, gal net minimalistines, puokštes. Populiarios bus ašaros formos puokštės, o vietoj laukinių gėlių nuotakoms reikėtų rinktis jų įvaizdį labiau atitinkančias, geriau suknelės grožį atskleisti leidžiančias puokštes.

„Norėčiau palinkėti visiems 2019 metų jauniesiems patikėti savimi ir savo šventinės pasakos svajone, nes mylinčios širdys visuomet nuspręs teisingai. Jausdami, kokios šventės norite, pasirinkite sau patinkančius sprendimus; mano rekomendacijos tegul būna jums gairės, o vestuvių dekoro vizijai įgyvendinti pasitelkite profesionalus. Sėkmės!“ – dalydama patarimus šypsosi floristikos specialistė K. Rimienė.

Komentaras

  1. Tikrai naudingi patarimai. Puokštė visuomet mano akimis turi būti nedidelė, pakankamai kukli, romantiška. Bijūnai kažkas nerealaus… Gal kas atsakytų ar vestuvių dieną privalu nusiimti sužadėtuvių žiedą? Jis pas mane dailus, kuklus, mažytis, su safyru nekrintantis į akį, bet labai mielas. Ir tikrai žinau, jog ir po vestuvių jo neatsisakysiu, nešiosiu abu. Tik kaip tą didžiąją dieną?

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: