Pradinis / Kultūra / 2022 m. Europos kultūros sostinė Kaunas – inovatyvus kūrybinių erdvių miestas

2022 m. Europos kultūros sostinė Kaunas – inovatyvus kūrybinių erdvių miestas

Būsimoji 2022 m. Europos kultūros sostinė Kaunas kultūros ministerijoje pristatė savo strategiją. Projekto organizatoriai siekia atskleisti Kauną kaip inovatyvią ir tvarią kūrybinių mainų erdvę, jungiančią kultūros kūrėjus, skirtingas bendruomenes ir kultūros sektorių. Kaip vienas segmentas prisistatantys Kaunas ir Kauno rajonas, pasak organizatorių, sieks pokyčių vietos bendruomenėse ir taps geru pavyzdžiu kitiems Europos miestams.

Strategijos idėja – skatinti miestiečius aktyviau įsitraukti į miesto gyvenimą. Kauniečių ir Kauno rajono gyventojų darbo ir poilsio erdves planuojama paversti kūrybiškumo laboratorijomis, skatinančiomis nuolat mokytis ir pažinti naujus dalykus, kultūros reiškinius ir žmones. Daugiau nei 70 % veiklų planuojama bendruomenėse, kaimynystėse ir viešosiose erdvėse.

Jau nuo šių metų Kauno ir Kauno rajono teritorijoje, atokesniuose mikrorajonuose veiks per 30 kultūros laboratorijų, kuriose kultūros sektoriaus darbuotojai ir menininkai glaudžiai bendradarbiaus su bendruomenių nariais, kurdami kiekviename mikrorajone bei bendruomenėje savitą kultūros programą.

Projektas „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ susideda iš kelių etapų. Šiemet pradedama pirmoji projekto dalis, planuojami du dideli renginiai – tarptautinis forumas „Kaunas – Europos kultūros sostinė“ ir tarptautinė jaunimo stovykla „100 pirmų kartų“. Antrajame etape 2019–2020 m. bus surengti eksperimentiniai projektai, tokie kaip „Fluxus laboratorijos“. Projekto organizatoriai aktyviai bendradarbiaus su įvairiomis kultūros institucijomis ir partneriais siekdami plėtoti kultūrines veiklas ir įtraukti kuo didesnę auditoriją. 2021–2022 metais planuojama įgyvendinti projekto „Kaunas 2022“ programą, kurioje numatytos dirbtuvės, diskusijos, kultūriniai renginiai, užsiėmimai, veiklos atvirame ore ir kt. Pasibaigus projektui 2023 m. numatoma pristatyti veiklos rezultatus ir užtikrinti jos tęstinumą.

Europos kultūros sostinės yra skelbiamos nuo 1985 m. Ši iniciatyva laikoma sėkmingiausiu Europos Sąjungos projektu kultūros srityje. Per šį laiką įvairiose šalyse buvo nominuota daugiau nei 60 miestų, visi jie turėjo galimybę atkreipti į save dėmesį nacionaliniu ir tarptautiniu lygmeniu.

Europos kultūros sostinės vardas kasmet suteikiamas ne daugiau kaip vienam miestui kiekvienoje iš dviejų valstybių narių, 2022 metais teisė gauti Europos kultūros sostinės vardą suteikta Kaunui ir Ešui prie Alzeto (Liuksemburgas).

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top