Pradinis / Interjeras / 5 praktiški interjero sprendimai mažoms erdvėms

5 praktiški interjero sprendimai mažoms erdvėms

Nors sukurti interjerą nedideliame būste dažnai yra sudėtinga, suderinti komfortą bei estetiką – tikrai įmanoma. Tam, kad maža erdvė atrodytų didesnė, būtų patogi ir turėtų pakankamai laisvos vietos įvairiems užsiėmimams, verta atsižvelgti į keletą praktiškų interjero sprendimų.

1. Atkreipkite dėmesį į funkcionalias, aukštas spintas

Tinkamos daiktų laikymo sistemos kuriant interjerą mažame būste ypač svarbios. Vienas jų pavyzdžių – aukštos spintos, kurios padės efektyviai, sumaniai išnaudoti sienų matmenis. Vietos daiktams laikyti tokiu atveju tikrai netrūks. Be to, toks funkcionalus baldas užims nedaug grindų ploto, o tai taupant vietą ypač svarbu. Jei trūksta daugiau idėjų išnaudojant laisvą sieną – įsigykite pakabinamų lentynėlių knygoms ar kitiems svarbiems daiktams laikyti.

2. Palaikykite tvarką bei organizuotumą

Viena dažniausių klaidų, kuri neigiamai veikia mažos erdvės patogumą ir estetinį vaizdą, – netvarka. Visur išmėtyti, ant baldų sukrauti daiktai išnaudoja daug vertingos namų erdvės, be to, tokiu atveju nedidelis kambarys vizualiai atrodo dar mažesnis. Norint palaikyti tvarką svarbu smulkiems ir rečiau naudojamiems daiktams (puošniems indams, servetėlėms ir panašiai) surasti tinkamas vietas, tokias kaip funkcionalios spintos ar pakabinamos lentynos. Taip šie daiktai netrikdys kasdienio patogumo ir neatkreips dėmesio vos tik užėjus į namus.

3. Pasinaudokite veidrodžio privalumais

Nors daugelis kuriančių mažo būsto interjerą šią gudrybę pamiršta, tinkamai bei atidžiai apgalvojus veidrodžio vietą, šis erdvę pavers vizualiai didesne. Be to, kambarys taps ir šviesesnis, nes veidrodis atspindi tiek patalpos vaizdą, tiek per langus krintančią natūralią dienos šviesą. Išgauti norimą efektą padės ir pastatomas, ir ant sienos kabinamas, ir į miegamojo spintos dureles įmontuotas didelis veidrodis. Ši detalė gali lengvai tapti savotišku interjero akcentu, kuris užtikrins jaukią bei elegantišką atmosferą. Nepamirškite, kad veidrodis gali būti puošnus – tiesiog pasirinkite apskritos formos ar į įmantrius rėmus įstatytą modelį.

4. Neperkraukite erdvės dideliu kiekiu baldų

Dažnai manoma, kad stilingų, estetiškų baldų gausa kambaryje padės sukurti skoningą interjerą. Vis dėlto neretai dėmesys tik daikto išvaizdai, o ne jo praktiškumui lemia paprasčiausią namų erdvės perkrovimą. Tai mažame būste itin nepalanku. Perkrovimas baldais, kaip ir daiktais, kenkia ne tik bendram įspūdžiui dėl balanso trūkumo, bet ir kasdieniam komfortui, nes dažnai reikia įdėti pastangų norint sklandžiai judėti tarp baldų ar tiesiog be trukdžių pereiti į kitą kambario pusę.

Norimą rezultatą pasieksite, jei dėmesį sutelksite ne į kiekybę, o į kokybę. Verčiau rinktis tokius baldus, kurie būtų ir patrauklūs, ir funkcionalūs, atitinkantys skirtingus šeimos poreikius. Vieni tokių – originalumu ir talpumu pasižyminčios kampinės spintos, kurios padės prasmingai išnaudoti kambario kampus ir neperkraus erdvės.

5. Rinkitės daugiafunkcius baldus

Baldų, kurie atlieka kelias funkcijas, nauda tiek dideliuose, tiek mažuose būstuose yra akivaizdi. Tokie daugiafunkciai modeliai, kaip miegamojo lovos su integruota daiktadėže ar modernūs miegamieji foteliai, suteiks galimybę mėgautis daugiau nei viena funkcija, tad nereikės pirkti kelių baldų. Dar keli naudingi sprendimai – ekonomiška sofa-lova ar transformuojamo aukščio ir ilgio stalai.

Šie paprasti, tačiau itin praktiški patarimai įrodo, kad mažas būstas ir patogumas – suderinama. Planuojant kraustytis į nedidelį būstą ir norint pasirūpinti tiek patraukliu, tiek skirtingus poreikius atitinkančiu interjeru, užtenka atkreipti dėmesį funkcionalumą ir tinkamų baldų, tokių kaip praktiškos spintos ar lovos su daiktadėže, pasirinkimą. Tokiu atveju estetinis vaizdas džiugins, o kasdieniai darbai ir laikas namuose užtikrins tik teigiamas emocijas ir komfortą.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Scroll To Top
%d bloggers like this: