Pradinis / Grožis ir mada / 6 paprasti būdai išvengti raudonojo vyno dėmių ant dantų

6 paprasti būdai išvengti raudonojo vyno dėmių ant dantų

Raudonasis vynas – dažnas šventinių vakarienių ar tiesiog draugų pasisėdėjimų atributas. Tiesa, kai kurie jo privengia. Tačiau ne dėl to, kad nemėgsta ar apskritai yra blaivybės šalininkai, o dėl to, kad nemaloniai jaučiasi dėl ant dantų ir lūpų atsirandančių vyno dėmių. Vis dėlto yra keletas paprastų būdų išvengti šių dėmių susidarymo ar jas pašalinti.

1. Valykite dantis prieš valgį, o ne po jo

Vyne esančios augalinės medžiagos taninai, suteikiantys šiam gėrimui spalvą (ir tam tikrų skonio savybių), prikimba prie dantų apnašų. Valant dantis prieš valgį, sumažinama galimybė, kad ant jų atsiras nemalonių vyno dėmių. Nors kyla noras išsivalyti dantis ir iš karto po valgio bei vyno ragavimo, tačiau patartina to nedaryti. Dėl vyno rūgščių dantys tampa ypač jautrūs, todėl juos valydami iškart po valgio galite pažeisti emalį.

2. Gerkite gazuoto vandens

Pasirūpinkite, kad ant stalo turėtumėte ir gazuoto vandens taurę: jo gurkšnojimas taip pat gali padėti išvengti vyno dėmių.

3. Nuvalykite dėmes

Tiesiog pavalykite dantis ir lūpas audeklo gabalėliu ar šlapiu popieriniu rankšluosčiu. Netgi būna specialių servetėlių, skirtų vyno dėmėms nuo dantų, lūpų šalinti.

4. Suvalgykite sūrio

Puikiai žinoma, kad vynas ir sūris – idealus derinys. Tačiau vertėtų žinoti ir tai, kad pastarasis produktas (ypač kietasis sūris) gali apsaugoti nuo vyno dėmių susidarymo ant dantų. Tokie sūriai, kaip čederis ir asjagas, padengia dantis tam tikru apsauginiu sluoksniu, todėl taninams sunkiau prikibti.

5. Valgykite daug ląstelienos turintį maistą

Daug ląstelienos turintys produktai, pavyzdžiui, žiediniai ir brokoliniai kopūstai, pupelės, avinžirniai, įvairios kruopos, džiovinti vaisiai ir kt., yra ilgiau kramtomi, todėl susidaro daugiau seilių. Tiek jos, tiek maistas šalina vyno dėmes.

6. Pakartotinai padažykite lūpas

Lūpų blizgis veiks kaip kliūtis taninams, todėl galite pakartotinai padažyti lūpas prieš imdama dar vieną vyno taurę. Tiesa, lūpdažis tokios pat galios neturi.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Scroll To Top
%d bloggers like this: