Pradinis / Kinas, muzika, TV / A. Sakalauskas ir S. Urbonavičius atvirai prabilo apie alkoholizmą

A. Sakalauskas ir S. Urbonavičius atvirai prabilo apie alkoholizmą

„Nebevaldžiau savo gyvenimo. Per gėrimą netekau darbo teatre, televizijoje, buvo gėda prieš žiūrovus, vadovus ir patį save. Vieną dieną mane tiesiog besivoliojantį gatvėje rado policininkai“, – LRT televizijos laidoje „Gyvenimas“ prisipažino aktorius Arūnas Sakalauskas.

Nemaloniam, tačiau itin atviram interviu 53 metų vyras ryžosi, kad perspėtų lietuvius negrimzti į alkoholio liūną. Arūnas suskaičiavo, kad gėrė net aštuoniolika metų, ne kartą bandė mesti, pagalbos kreipėsi į medikus, bet atsisakyti pražūtin stumiančios priklausomybės nepavykdavo. Aktoriaus nesustabdė net plačiai nuskambėjęs įvykis, kai vidury baltos dienos, būdamas girtas, jis sėdo prie savo visureigio vairo ir apdaužė net dešimt automobilių. „Be artimųjų pagalbos nebūčiau išsikapstęs, todėl noriu pasakyti, kad brangių žmonių buvimas greta be galo svarbus“, – gyvenimo būdo laidos kūrėjams prisipažino A. Sakalauskas.

Aktorius jau penkerius metus nevartoja alkoholio, lankosi anoniminių alkoholikų susirinkimuose ir globoja jauną vaikiną, bandantį įveikti šią priklausomybę. „Paslysti nesunku, o štai išsikapstyti ir susigrąžinti žmonių pasitikėjimą užtrunka labai daug laiko. Nepatikimo žmogaus šešėlis prie tavo vardo velkasi ilgai, kad jo atsikratytum, penkerių metų nepakanka, reikia aštuoniolikos ar net dvidešimties“, – įsitikinęs Arūnas.

Apie draugystę su buteliu laidoje „Gyvenimas“ atvirai kalbėjo ir muzikantas bei televizijos projektų prodiuseris Saulius Urbonavičius-Samas. Vienos populiariausių visų laikų grupių BIX siela buvo nuoširdus: buvo metas, kai neišsiblaivydavo savaitėmis. „Užklupus sėkmei, prasigerti nesunku. Tave visi vaišina, visur kviečia, pasaulis tau atrodo iki kelių. Kai pradėjau dirbti televizijoje, mes nuolat gerdavome, šiek tiek prasiblaivę padarydavome laidą ir vėl grįždavome prie taurių. Tai buvo tarsi užburtas ratas“, – sako Samas.

LRT laidos kūrėjams jis prisipažino, kad „velnio lašai“ tapo ir jo pirmosios santuokos griūties priežastimi. Skaudžiausia tai, kad taurelę kilnojo ne tik jis, bet ir jo vaikų motina. Šeima iširo, atsakomybę užauginti dukrą ir sūnų prisiėmė S. Urbonavičius. Į butelį muzikantas nebesižvalgo jau daugiau nei vienuolika metų. Alkoholį jam pakeitė žalioji arbata, audringus vakarėlius – laikas su šeima ir poilsis.

„Gerdami griaunate savo gyvenimą ir nustojate tobulėti“, – tvirtino Arūnas Sakalauskas ir Saulius Urbonavičius-Samas. Atvirai išpažinčiai priešais televizijos kameras garsūs vyrai ryžosi todėl, kad mano, jog atėjo metas garsiai prabilti apie išgėrinėjančią Lietuvą.

Laidos vedėjas Edvardas Žičkus.

LRT

2 Komentarai

  1. Sveiki Lietuvos gyventojai …visi kurie rytais keliasi i darba visi kurie vakarais po darbo isijungia TV visi kurie savaitgaliais ilsisi….. visi viska matote …tame tarpe ir as …tai kas vyks musu salyje negatyvaus, visos nelaimes, tragedijos ,zudymai avarijos – visi girti.
    Gal kada pabusite,gal kada atmerksite akis tarybu salies vadovai …tik nevadinkit tai demokratija ,nes Lietuva valdo partokratija draugai ir pazystami.
    Kiekviena parduotuve luzta nuo buteliu, parduotuve kartu su maisto prekemis ,pirk kada nori ir kiek nori
    Visi vaikai vedami uz ranku mazuciai kudikiai darzialieciai mokyklinukai – jiems sis vaizdas alkoholio buteliu…prigerusiu tetu mamu ir dedziu.O serganti zlugusi televizija tai pirmu planu …idomu gi paziureti kai durnius girtas elgiasi pasijuokti ir i sveikata … tik tie zodiai nei sveikata o i mirti ir zlugima !
    Prasigerusi baisi tauta be kulturos ir garbes

  2. Kad situacija pasikeistų, reiktų bent 2 sekančias kartas auginti visiškai kitaip, o tam nėra nei norinčių, nei galinčių, visi juk alkoholikai Lietuvoj. Niekas čia nepasikeis dar LABAI ilgai, tad kas mąsto it neserga idiotizmu, kitaip vadinamu patriotizmu, tas bėga iš čia pirmai progai pasitaikius. Jau daugiau nei milijonas lietuvių emigravo, liko nedaugiau nei dar tiek pat jaunų žmonių, kurie nori, bet vis dar negali, arba snūduriuoja. Tad sėkmės tiem, kurie čia nusprendžia likti, jos tikrai jums prireiks.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: