Pradinis / Lietuviai svetur / AIRIJA. Advento vakaronė Dubline

AIRIJA. Advento vakaronė Dubline

Gaivią airiškos žiemos popietę, gruodžio 1-ąją, liaudiškos muzikos mylėtojai skubėjo į adventinę vakaronę. Ja šiemet Dubline gražiai pažymėta riba tarp rudens pabaigos ir advento pradžios.

Adventinė vakaronė-koncertas, vienas paskutinių labdaros projekto „Lietuva–Airija 2013“ (http://alb.ie/index.php?subj=readtopic&id=954) ciklo renginių, prasidėjo liaudies dainomis ir Kristijono Donelaičio poezija. Į koncertą susirinkusi įvairiatautė folkloro muzikos mėgėjų publika galėjo mėgautis lietuvių liaudies adventinių dainų intonacijomis, kanklių ir skudučių sąskambiais.

Po koncerto visi buvo kviečiami smagaus liaudiško šokio, kuris daugelio Airijoje gyvenančių lietuvių yra kiek primirštas, – muzikantai daugiau nei valandą neleido šokėjams atsikvėpti. Folkloro ansamblis „Lietuviškas dobilas“ turėjo gerą progą priminti, kaip smagu ir linksma šokti tokio pobūdžio šokius, – liaudies šokis reprezentuoja lietuvių kultūrą, tautinį paveldą, taip pat ir mūsų protėvių gebėjimą bendrauti bei linksmintis. Po vakaronės vienas dalyvis dalijosi įspūdžiais: „Buvo daug smagiau ir linksmiau, nei galėjau įsivaizduoti.“

Renginio metu vyko mugė, kurioje buvo galima įsigyti įvairių rankdarbių: riešinių, kepuraičių, vaikiškų kojinaičių, medaus, duonos, meduolių, Kalėdinių atviručių ir kitų suvenyrų.

„Lietuviškas dobilas“ džiaugiasi galėdamas pasidalyti lietuviška kultūra ir kartu paremti negalią turinčius vaikus. Renginio metu buvo surinkti 384 eurai.

Daugiau akimirkų iš vakaronės čia: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.586252961441264.1073741856.207288422671055&type=1

Parengė Rita Kondrotaitė, nuotraukos Renatos Dapšytės

Capture

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: