Pradinis / Lietuviai svetur / AIRIJA. Dundalko miesto biblioteką papildė lietuviškos knygos

AIRIJA. Dundalko miesto biblioteką papildė lietuviškos knygos

Knygos, biblioteka, bendravimas, istorijos, pasakojimai Visa tai paįvairins Dundalko (Airija) lietuvių – vaikų ir jų tėvų – kasdienybę. Dundalko miesto biblioteka balandžio 2 dieną atvėrė lietuviškų vaikiškų knygų lentyną. Šią dieną švenčiama Tarptautinė vaikų knygos diena ir minimos pasakų kūrėjo Hanso Kristiano Anderseno (1805–1875) gimimo metinės.

Tarptautinę vaikų knygos dieną daugybėje šalių rengiamos vaikų ir jaunimo literatūros savaitės. Dundalko lietuvių bendruomenė šią dieną šventė kartu su „Boružiukų“ muzikos vadove Rita Kundrotaite bei poete Irena Žiurauskiene. Dainavimas ir skaitymas balsu – tai dovana vaikui. Dėmesys, rūpinimasis ir bendravimas su juo – tai geros emocijos kiekvienam. Dundalko lietuvaičiai ir patys paskaitė keletą eilių.

Vaikų literatūros ištakos – mitai, liaudies kūryba. Pirmosios vaikiškos knygos taip pat buvo leidžiamos remiantis Biblija, jos morale. Tai katekizmai, elementoriai, šventųjų gyvenimo aprašymai, moraliniai pamokymai, didaktiniai pasakojimai ir apsakymai, šventos giesmės. Pirmasis lietuviškas sakralinis eilėraštis („Kalėdaitis dėl mažų vaikelių“) pasirodė 1763 metais.

Pasaulinės vaikų literatūros pradžia – antikos mitai, įvairių šalių liaudies kūryba, Ezopo pasakėčios, viduramžių epas.

Visos knygos vaikams vienoje vietoje. Nuo klasikinių knygų vaikams iki skaitinių pradinukams. Labai džiaugiamės, kad tiek daug žmonių prisijungė prie šios gražios akcijos, nes dėmesys per knygą, diskusiją yra labai svarbus kiekvienam vaikui. Dėkojame mūsų pagalbininkams: knygynui „Pelėdų knygos“, labdaros ir paramos fondui „Švieskime vaikus“, knygynui „Knygos namai“, Lietuvos Respublikos ambasadai Airijoje ir „M&V Transportui“ už knygučių pristatymą vaikams.

Dundalko lietuvių bendruomenės tekstas

„D&S photography“ nuotraukos

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: