Pradinis / Lietuviai svetur / Airijos lietuviai dalijasi gerumu su likimo nuskriaustais vaikais Lietuvoje

Airijos lietuviai dalijasi gerumu su likimo nuskriaustais vaikais Lietuvoje

001_001_Istiesk_pagalbos_ranka_2013

„Ne tik tie, kurie turi milijonus, bet ir tie, kurie milžinais vadinami, daro gera kitiems“, – sakė M. K. Čiurlionis. Airijoje gyvenantys lietuviai, nusprendę prisidėti prie sergančių vaikų gerovės Tėvynėje, galvoja taip pat – ir maži darbai gali padėti. Balandžio 21 dieną tautiečių organizuoto labdaros koncerto „Ištiesk pagalbos ranką“ metu surinktos lėšos skirtos neįgaliems ir onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams – labdaros fondams „Rugutė“ ir „Algojimas“.

Ligonių istorijos sukrečia

Geros valios žmonės iš skirtingų Airijos miestų, patys auginantys vaikus, susibūrė į „Ištiesk pagalbos ranką“ grupę ir nusprendė padėti Lietuvoje gyvenantiems likimo nuskriaustiems vaikams. Pasak grupės įkūrėjos Jurgitos Kalnienės, mažųjų ligoniukų istorijos visada priverčia susimąstyti ir sukrečia iki širdies gelmių. Moteris teigia, kad gerumo tikėtis iš kitų neverta, reikia pradėti nuo savęs. Atsiradus ne vienam kilnios širdies žmogui, buvo suvienytos jėgos ir Airijos lietuvių bendruomenei suorganizuota šventė.

Programa ir mažiems, ir dideliems

Sekmadienio popietę lietuvių šeimos klube Dubline „Ifamily Club“ gausiai susirinkusius tautiečius linksmino būrys muzikantų, šokėjų ir net aktorių. Jura Petkus atliko specialiai „Rugučiams“ sukurtą lopšinę. Savo dainas publikai taip pat dovanojo Gintautas Tautkus su grupe, Ovidijus Jucys, Raimonda Masiulytė su vaikų pop grupe, Gintautas Pelėda, Karolina Vaitkutė su mama bei Jurgita Čepkauskė kartu su pop grupe. Scenoje pasirodė 2012-ųjų metų Bačatos čempionato 2-os vietos nugalėtojas Vytautas Vyšniauskas su savo partnere. Gausūs plojimai palydėjo ir vaikų, ir suaugusiųjų šeimos klubo šokių grupių pasirodymus. Labdaros koncerto „Ištiesk pagalbos ranką“ metu nuobodžiauti nebuvo kada: įspūdingi pasirodymai scenoje, vyko aukcionas, loterija. Susirinkusius vaikus džiugino lietuviško teatro Dubline „Alternatyva Alternatyvai“ aktoriai: vaikiški personažai mažiesiems piešė ryškius ir išraiškingus veidukus (Airijoje itin populiari pramoga vaikams – veido dailė).

Suskaičiavus žmonių paaukotus pinigus į grupės „Paypal“ sąskaitą ir surinktus už koncerto, aukciono ir loterijos bilietus, paaiškėjo, kad Airijos lietuviai paaukojo 943,20 eurų. Pinigai bus padalinti į lygias dalis fondams „Rugutė“ ir „Algojimas“.

Koncertą vainikavus J. Čepkauskės auklėtinių dainai „O mes vaikai“, visi susirinkusieji galėjo pasivaišinti šventiniu tortu, kuris taip pat buvo paaukotas.

R. Masiulytė: „Svarbiausia nuoširdumas“

Po koncerto pakalbinta R. Masiulytė, atlikusi visiems gerai žinomas dainas anglų kalba, gyrė organizatorius už gražią idėją ir profesionaliai surengtą šventę. Ji prisipažino, jog sulaukusi kvietimo dalyvauti tokiame projekte, nė minutės nedvejojo: „Man labai rūpi sergantys vaikai, manau, niekas jiems negali būti abejingas, todėl svarstymų dalyvauti ar ne, tikrai nebuvo. Apie atlygį net nepagalvojau. O jei ir būčiau jį gavusi, nedvejodama paaukočiau šiai labdarai“. Užsiminus apie surinktą pinigų sumą, mergina patikino, kad ir mažas įnašas yra svarbus. „Svarbiausia, kad visa tai buvo daryta nuoširdžiai“, – pokalbį baigė dainininkė.

Net ir mažiausia auka yra svarbi

Pirmą kartą tokią šventę surengę organizatoriai neslėpė džiaugsmo: „Nors paaukota suma ir nėra įspūdingo dydžio, bet lašas po lašo ir akmenį pratašo. Kiekvienas iš mūsų galime prisidėti prie to, kad mažųjų ligoniukų veidus papuoštų šypsena, todėl kiekviena auka yra svarbi, net ir pati mažiausia“. Po koncerto organizatoriai dėkojo visiems rėmėjams, be kurių toks renginys nebūtų įvykęs: „Renata Photography“, „Armada Code“, lietuviškam teatrui Dubline „Alternatyva Alternatyvai“, lietuviškų maisto prekių tinklui „Lituanica“, „Irena‘s Cakes – saldi svajonė“, „Promo Signs“, skelbimų portalui „1000sAds.com“, „Visona Hairstyling“, Airijos lietuvių bendruomenei, laikraščiui „Lietuvis“, grožio salonui „Moda Donna“, lietuviškai mokyklėlei „4 Vėjai“, radijo stočiai „Svetur“, „Jam Technologies“.

Renata Photography nuotr. 

 

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: