Pradinis / Sportas / Airinės Palšytės pergalė prestižinėse lengvosios atletikos varžybose Katare

Airinės Palšytės pergalė prestižinėse lengvosios atletikos varžybose Katare

Tik dvi treniruotės, per kurias šokinėta į aukštį lauke, nesutrukdė įrašyti vardo į Lietuvos istoriją. Du mėnesius po žiemos sezono nešokinėjusi Airinė Palšytė triumfavo prestižiškiausiose komercinėse lengvosios atletikos varžybose pasaulyje. Per Dohoje (Kataras) rengtą pirmą Deimantinės lygos etapą A. Palšytė peršoko į 194 cm aukštį iškeltą kartelę ir tapo pirma lietuve moterimi, kuriai pavyko laimėti šias varžybas.

„Pergalė nustebino, bet negaliu sakyti, kad jos nesitikėjau ar nenorėjau. Buvo sunku, kojos po ilgų skrydžių nebuvo lengvos. Pradėjusi šokinėti, maniau, kad dar nejaučiu aukščio, sektoriaus, techninių niuansų, tad nebuvo lengva, – pasakojo A. Palšytė. – Sunku šokinėti tokiu oru, kai tai dar tik pati pradžia. Bet man patinka karštis, tai galbūt netgi šiek tiek pagelbėjo.“

A. Palšytės kišenę papildė ne tik solidi premija (etapo nugalėtojai atitenka 10 tūkst. JAV dolerių), bet ir olimpinis kelialapis. Šuolininkė į aukštį tapo jau aštunta šalies lengvaatlete, iškovojusia teisę dalyvauti Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse, bei pirmąja techninių rungčių atstove. Ištvermės rungčių sportininkai normatyvus galėjo vykdyti nuo šių metų sausio 1 dienos, o kitų rungčių atstovai – tik nuo gegužės mėnesio.

A. Palšytė taip pat pasiekė trečią sezono rezultatą pasaulyje. Žiemos sezoną lietuvė geriausių šuolininkių klasifikacijoje irgi užėmė trečią vietą.

Antrą vietą per Deimantinės lygos etapą užėmė rusė Irina Gordejeva, taip pat įveikusi 194 cm aukštį. Tiesa, lietuvei tai pavyko padaryti antru bandymu, o Rusijos lengvaatletei – trečiu. Asmeninis I. Gordejevos rekordas yra net 204 cm, tai – 14-as rezultatas pasaulyje per visą istoriją. Trečią vietą užėmė britė Isobel Pooley, įveikusi 191 cm.

Beje, pergalę per pirmą Deimantinės lygos etapą iškovojo vos penki europiečiai – kroatė Sandra Perkovič (disko metimas), suomis Tero Pitkamakis (ieties metimas), vokietis Davidas Storlas (rutulio stūmimas), graikas Konstandinos Filippidis (šuoliai su kartimi) bei A. Palšytė.

„Pergalė planų nekeičia, dabar žinau, kad tikrai reikia dar daugiau dirbti, nes trūksta sektoriaus ir kartelės pojūčio, bet viskam reikia laiko. Po varžybų grįšiu į Ispaniją, ten baigsime stovyklą, tuomet lauks anksčiau suplanuotos varžybos“, – pasakojo A. Palšytė.

Lietuvos lengvosios atletikos federacijos inf.
Sipa/Scanpix nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: