Pradinis / Šeima ir sveikata / Akcija „Ant gerumo sparnų“ šiemet buvo rekordinė

Akcija „Ant gerumo sparnų“ šiemet buvo rekordinė

ijmjw34722Klaipėdos jūrininkų ligoninės meno galerijoje daugėja eksponatų. Artėjant gražiausioms metų šventėms uostamiesčio menininkai ligoninei padovanojo kelias dešimtis savo darbų. Jie papildys pusės tūkstančio meno kūrinių kolekciją, jau puošiančią ligoninės aplinką.

Kasmet prieš šv. Kalėdas Klaipėdos jūrininkų ligoninėje rengiama advento popietė „Ant gerumo sparnų“, suburianti įstaigos pacientus, medikus, menininkus ir dvasininkus. Joje visų akys labiausiai krypsta į menininkus ir jų sukurtus ligoninėn atgabentus išskirtinius meno kūrinius. Visi puikiai žino, kad šie darbai gydymo įstaigoje liks visiems laikams ir ją papuoš. Aštuonioliktus metus rengiama menininkų akcija šiemet buvo rekordinė – 33 Klaipėdos krašto dailininkai padovanojo 46 tapybos, grafikos, skulptūros ir keramikos kūrinius. Per 18 metų Klaipėdos jūrininkų ligoninė sukaupė daugiau nei 500 darbų ir yra laikoma daugiausia uostamiesčio menininkų kūrinių turinčia galerija.

„Miestas nekuria Klaipėdos dailininkų galerijos, tad mes ją sugalvojome susikurti ligoninėje. Jei kada nors čia „ilsėsimės“, bus į ką pažiūrėti“, – sakė akcijos kuratorius, Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus pirmininkas Arūnas Sakalauskas. Klaipėdos jūrininkų ligoninės fojė, skyrius ir palatas puošia jau beveik šimto menininkų kūriniai, padedantys ligoniams greičiau sveikti. „Pacientams būtini ne tik vaistai ir medikų rūpinimasis. Norint greičiau pasveikti reikia peno sielai ir gražios aplinkos. Dovanodami ligoninei savo darbus, menininkai jaučiasi prisidedantys prie paties humaniškiausio tikslo – žmogaus gydymo“, – jau kone du dešimtmečius trunkančiu prasmingu bendravimu su meno žmonėmis džiaugiasi Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius dr. Jonas Sąlyga.

Parengė Jolanta Juškevičienė

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: