Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Akcija „Apibėk mokyklą“ Telšių lopšelyje-darželyje „Berželis“

Akcija „Apibėk mokyklą“ Telšių lopšelyje-darželyje „Berželis“

Telšių ikimokyklinės įstaigos „Berželis“ visų grupių vaikai ir darbuotojos jau antrą kartą dalyvavo Lietuvos sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro inicijuotoje akcijoje „Apibėk mokyklą“, kurios tikslas ­– nepriklausomai nuo vaikų asmeninių ar fizinių galimybių paskatinti visus vaikus daugiau judėti, pagerinti jų fizinę ir psichinę sveikatą.

Akcijos metu per pasirinktas dvi savaites visi darželio vaikai kiekvieną dieną bėgo aplink savo įstaigą apie 1–1,5 km. Atsižvelgiant į mažųjų dalyvių fizines galimybes, vaikams, kuriems netinka bėgimas, buvo pasiūlytas ir ėjimas sparčiu žingsniu. Prie akcijos prisijungė ir aktyviai bėgime dalyvavo konkurso „Dėdlē sveikiausi par vėsa rajuona 2017“ Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ bendruomenės darbuotojų komandos „Beržūnės“ dalyvės. Ugdytojų pavyzdys dar labiau paskatina vaikus daugiau judėti. Kiekvienas dalyvis galėjo pasirinkti jam tinkamą judėjimo tempą. Svarbiausia – dalyvių noras ir entuziazmas.

Iš anksto buvo numatytas bėgimo laikas, parinkta ir akcijos „Apibėk mokyklą“ logotipo simboliais pažymėta bėgimo trasa. Ne paslaptis, kad daugelis vaikų nori laimėti, įrodyti varžovams, jog yra greitesni. Prieš kiekvieną bėgimą dalyviai atliko mankštelę, vaikams buvo paaiškintos saugaus bėgimo taisyklės ir akcentuota, kad šiame bėgime negali būti konkurencijos, svarbu  ne lenktyniavimas, o noras judėti.

Akcija „Apibėk mokyklą“ patraukli tuo, kad tai priemonė, kuri labai lengvai įgyvendinama, nieko nekainuoja ir kuriai nereikia jokios ypatingos įrangos ar aprangos. Bėgimas – tai judėjimas ir ne tik. Bėgimo laikas vaikams – tai bendravimas su gamta, darbuotojams – proga pabūti kartu su kolegomis ar pabendrauti kitoje aplinkoje. Daugeliui vaikų labai patinka bėgioti. Lauke vaikai atsipalaiduoja, geriau jaučiasi, sugrįžta į grupes žvalesni, linksmesni ir aktyvesni.

Fizinis aktyvumas yra vienas iš pagrindinių vaiko ir suaugusiojo sveikos gyvensenos veiksnių, darančių teigiamą įtaką sveikatai. Kokią gyvenseną pasirinks auganti ir besiformuojanti asmenybė, didelę įtaką turi šeimos ir ugdymo įstaigos požiūris. Ikimokyklinio amžiaus vaikams būdingas didelis judėjimo poreikis, kuris yra prigimtinis ir pagrindinis biologinis žmogaus raidos veiksnys. Judėjimas ypač svarbus augančio vaiko organizmo vystymuisi. Šiemet akcijos metu neskaičiavome nubėgtų kilometrų ir draugiškai kartu judėjome visi  – 2–60 m. amžiaus akcijos dalyviai – savo sveikatos labui.

Rūpindamiesi, kad vaikai pakankamai judėtų, rūpinamės jų sveikata plačiąja prasme – fizine, socialine ir psichine. Kuo fiziškai aktyvesni, tuo sveikesni bus vaikai!

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Milda Liubinavičienė

 

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top