Pradinis / Kultūra / Akordeonistas Martynas Levickis atliks lietuvišką dainą Princo Čarlzo renginyje

Akordeonistas Martynas Levickis atliks lietuvišką dainą Princo Čarlzo renginyje

Gruodžio 3 dieną Londone, Vestminsterio Karališkosios kariuomenės koplyčioje, vyks kalėdinės dvasios paskleidimo renginys, kurio globėjas – pats Princas Čarlzas, o dalyvių sąraše – pasaulinio garso įžymybės. Kelis kūrinius atliks ir lietuvis akordeonistas Martynas Levickis.

Karališkajame labdaros koncerte, kurio metu surinktos lėšos bus skirtos kovai su onkologinėmis ligomis, akordeono virtuozas M. Levickis buvo paprašytas atlikti paties pasirinktą  lietuvių liaudies kalėdinę dainą kartu su Karališkosios kariuomenės choru.

„Renginio organizatorius taip įtikinėjo, kad net elektroninius laiškus užbaigdavo lietuvišku geros dienos palinkėjimu, – šypsodamasis pasakoja M. Levickis. – Taigi nebuvo kur dingti: su britų choru, kuriam jau išsiunčiau tekstą ir aranžuotę, atliksime lietuvišką kūrinį „Vai atvažiuoja lėlių Kalėda“. Tikiuosi, Princui patiks…“

Tai bus jau nebe pirmas kartas, kai M. Levickis atlieka lietuvių liaudies dainą Princo Čarlzo akivaizdoje. „Kai dalyvavau džiazo festivalyje Edinburge, jis buvo užsukęs į mano repeticiją. Tai buvo iš anksto suplanuotas vizitas. Princas Čarlzas su žmona Kamila tąkart atvykę į studiją taip pat paprašė, kad sugročiau lietuvių dainą. Atlikau jiems „Beauštančią aušrelę“, – prisimena M. Levickis.

Šį kartą Londone vykstančiame renginyje, be M. Levickio, taip pat koncertuos tarptautinį populiarumą pelniusi pianistė Janina Fialkowska, baritonas Benjaminas Applas ir Londono šiuolaikinis orkestras.

Be to, susirinkusi išskirtinė publika scenoje išvys anglų kino ir teatro žvaigždę – „Tony“, „Emmy“ ir BAFTA apdovanojimų laureatę Dianą Elizabeth Rigg, daugeliui gerai pažįstamą iš populiaraus britų serialo „Sostų karai“. Ji suteiks auditorijai malonumą skaitydama. Tokiu tikslu renginyje dalyvaus ir žinoma prodiuserė, politikė, visuomenės veikėja bei aktorė Floella Benjamin, 2010 metais pelniusi Kento grafystės baronienės titulą.

M. Levickis neslepia, kad tiesiog iš gatvės į tokius renginius nepatenkama. Laimei, talentingas lietuvis turi užtarėją karališkajame sluoksnyje. Ne vienus metus jį globoja ledi Rothermere, dosni vikonto našlė, kurios vardo fondas remia kultūrą ir atidaro daug durų. „Visada nuvykęs į Londoną su ja geriu tradicinę arbatėlę, kartais vakarieniaujame, supami liokajų. Stengiuosi elgtis santūriai ir nepelnyti jų sarkazmo“, – šypteli M. Levickis.

Gerbėjus Lietuvoje jis netrukus nudžiugins dviem koncertais „Classic Live Show“, kurie gruodžio 26 ir 27 dienomis vyks sostinėje. M. Levickis pats kruopščiai styguoja programą, klasikiniams kūriniams parinkdamas netradicinį ir labai patrauklų pateikimo būdą. Koncertuose Martynui talkins specialiai šiai progai suburtas orkestras.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: