Pradinis / Kinas, muzika, TV / Aktorė Edita Užaitė: „Neskiepysiu dukros, nes neketinu rizikuoti jos sveikata“

Aktorė Edita Užaitė: „Neskiepysiu dukros, nes neketinu rizikuoti jos sveikata“

„Skiepų poveikis sveikatai nėra iki galo ištirtas ir žinomas, galimos įvairiausios komplikacijos. Todėl aš neketinu eksperimentuoti su savo pačios vaiko sveikata“, – prisipažįsta žinoma aktorė Edita Užaitė. Ji savo dukros neskiepijo ir neketina to daryti. Tačiau pastaruoju metu tikrą diskusijų audrą sukėlė sveikatos apsaugos ministro Vytenio Andriukaičio užmojis neskiepytų vaikų nepriimti į darželius. Pirmadienio vakarą 21.00 val. „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Nuoga tiesa“ laidos autorė ir vedėja Rūta Janutienė klausia: „Ar leisime valdžiai mus mokyti, kaip tvarkyti savo gyvenimą?“

„Dėl atsiradusių judėjimų prieš skiepus grįžta tokios ligos, kurių epidemijas naudojant skiepus pavyko sustabdyti. Laisvai judant, migruojant, į Europą atvežama maliarija, kitos infekcijos. Ar ir nuo jų gydysimės česnakais ir bobučių pasakomis?“ – piktinasi ministras.

Jam pritaria ir infektologas profesorius Alvydas Laiškonis. „Tymų, poliomielito, kokliušo protrūkiai verčia sunerimti. Neskiepijantys savo vaikų tėvai tikriausiai nežino, kad persirgus tymais po kelerių metų gali prasidėti psichikos sutrikimai, o kokliušas kūdikiui gali būti mirtina liga“, – teigia profesorius.

Vis dėlto valdžios įstaigas skundais užvertusios įvairiausios skiepus nepalankiai vertinančios interesų grupės teigia, kad visuomenė nebuvo supažindinta su moksline medžiaga, kurioje mokslininkai išsamiai būtų ištyrę skiepo ir jo atskirų sudedamųjų dalių toksikologinį poveikį žmogaus organizmui, nėra patvirtinta, kad skiepai yra saugūs, todėl esą gali būti pažeistas Konstitucijos straipsnis, kuriame teigiama, jog „su žmogumi be jo žinios ir laisvo sutikimo negali būti atliekami moksliniai ar medicinos bandymai“.

Laidoje „Nuoga tiesa“ dalyvaujantys gydytojai homeopatai Simonas Stankūnas ir Aiva Vaivarienė ne tik paneigia teiginius, kad skiepai stiprina imuninę sistemą, bet ir klausia laidos dalyvių, kodėl kai kurie pediatrai patys neskiepija savo vaikų. „Iki šiol slepiama informacija apie skiepų sukeliamas neigiamas reakcijas, tarp jų ir traukulius, kitus neurologinius simptomus ar net mirties atvejus“, – sako S. Stankūnas.

Parengė Dalia Meškauskaitė
Nuotraukos iš „Lietuvos ryto“ televizijos archyvo

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: