Pradinis / Sportas / Aktorius Mindaugas Papinigis: „Buriavimas ir aktorystė panašūs“

Aktorius Mindaugas Papinigis: „Buriavimas ir aktorystė panašūs“

Nors ir nedaug buriavęs, bet besižavintis šiuo sportu aktorius Mindaugas Papinigis, vaidinęs filmuose „Redirected / Už Lietuvą!“, „Zero“ ir „Zero II“, šiemet ryžosi pirmąkart dalyvauti regatoje „Galvės taurė“. „Teatro scenoje, kaip ir jachtoje, kiekvienas aktorius turi nuolat jaustis atsakingas už savo įnašą į bendrą tikslą ir pasitikėti kitais aktoriais“, – sako jis. Pirmą kartą sportinėje regatoje dalyvaujantis aktorius neslepia, jog tikisi laimėti pirmą vietą.

Pasak aktoriaus, buriavimas – tai puikus laiko praleidimo su linksma draugija būdas. Jei tik būtų užtektinai laiko, aktorius po burėmis praleistų tiek pat laiko, kiek ant motociklo. Mindaugas iš karto priduria, kad pats didžiausias buriavimo privalumas – tai, jog veiksmas vyksta ant vandens, gamtoje.

Nors ir turi daugybę veiklos mieste, M. Papinigis visada stengiasi rasti laiko išvykti į gamtą. Pasak aktoriaus, labai svarbu nuolat išlaikyti pusiausvyrą tarp darbų ir poilsio. „Kuo žmogus arčiau gamtos, tuo, mano manymu, jis tampa geresnis. Gamta – kaip vaistas, ypač nuo įtampos. Nesuprantu tokių žmonių, kurie grįžta namo ir vietoje gamtos pasirenka televizorių“ , – sako aktorius.

Su buriavimu Mindaugas artimiau susipažino mokydamasis antrame kurse. Pirmas kartas buvo įsimintinas. Iki šiol jis su šypsena veide prisimena, kaip kartu su savo geru draugu nuvyko buriuoti, tačiau nebuvo jokio vėjo ir juos pasitiko tik lygus ežeras. „Jau galvojau, kad apsisuksime ir važiuosime atgal, bet, pasirodo, buriuotojai turi išeitį iš tokių situacijų. Taigi mes įlipome į jachtą ir pradėjome ją siūbuoti. Taip valandą pasiūbavę ir pajudėjome“, – prisimena Mindaugas.

Labiausiai buriuojant aktorių žavi komandinis darbas. Buriuojant labai svarbu, kad kiekvienas narys jaustų atsakomybę, savo darbą atliktų nepriekaištingai ir pasitikėtų visa komanda. Tik tai, Mindaugo nuomone, padeda laimėti.

Pirmą kartą regatoje „Galvės taurė“ dalyvaujantis aktorius neslepia, jog tikisi laimėti pirmą vietą. „Tačiau svarbu nepamiršti ir pasilinksminti. Buriavimas tuo ir nepaprastas, kad tai yra nuostabi proga leisti laiką su savo draugais. Žinoma, tai daug ištvermės reikalaujantis sportas, bet svarbu pabrėžti, kad tai – ne darbas, o malonumas“, – teigia aktorius.

Kasmet auganti regata „Galvės taurė“ šiais metais vyks birželio 6–8 dienomis. Pernai sulaukę daugiau kaip 150 sportininkų, šiemet regatos rengėjai tikisi dar gausesnio būrio kreiserinių ir sportinių jachtų ne tik iš Lietuvos. Regatoje gali dalyvauti ne tik patyrę buriuotojai, bet ir su buriavimu mažai susipažinę naujokai, tereikia surinkti draugų komandą, registruotis ir pradėti treniruotis. Organizatoriai suteiks galimybę naujoms įguloms startuoti regatoje su patyrusiais škiperiais.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: