Pradinis / Kinas, muzika, TV / Aktorius Saulius Balandis – pavojingame iliuzijų, aistros ir manijos verpete

Aktorius Saulius Balandis – pavojingame iliuzijų, aistros ir manijos verpete

Penktadienį, gegužės 23 d., šalies kino teatruose pradedama rodyti subtili erotinė drama „Mona“, kurioje pagrindinį vaidmenį atlieka lietuvis aktorius Saulius Balandis. Kino juosta, kurią kūrė bendra latvių ir islandų kinematografų komanda, giriama už puikų pripažintos latvių dokumentikos režisierės Inaros Kolmane debiutą vaidybiniame kine, įspūdingą operatoriaus Uldžio Jancis darbą ir nuolat skambančią nuostabią islandų kompozitoriaus Hilmaro Örn Hilmarssono muziką. Jau dabar „Mona“ vadinama vienu gražiausių pastarojo meto kino darbų.

Režisierė I. Kolmane sako šiuo savo darbu norėjusi sukurti savotišką šiuolaikinę pasaką. Galbūt todėl naujojoje dramoje yra netgi mistinių elementų, o viską į visumą joje sujungia niekada neatsibostančios temos – meilė, gyvenimas ir… skerdynės.

Neįprasta ir gaivalinga drama pasakoja istoriją apie nedidelį miestelį pasaulio pakraštyje, kuriame gyvena paslaptingoji Mona (vaidina Kristine Belicka). Pagrindinis šios visų pamirštos gyvenvietės pramonės centras – skerdykla, o ši nepaprasta istorija tikriausiai nė nebūtų nutikusi, jei ne keistai susiklosčiusios aplinkybės.

Iš pažiūros ramų ir rutina virtusį provincijos gyvenimą sudrumsčia „įsibrovėlis“: iš sostinės atvyksta verslininkas Tomas (vaidina lietuviškuoju Bradu Pittu vadinamas aktorius Saulius Balandis), mat šiame miestelyje pasimirė jo dėdė. Tomui reikia ne tik dalyvauti giminaičio laidotuvėse, bet ir parduoti iš jo paveldėtą turtą. Atvykėlis susipažįsta su Mona, ir ši pažintis netrukus tampa lemtinga, mat žavus vyriškis patenka į pavojingą iliuzijų, aistros ir manijos verpetą.

„Monos“ kūrėjai sako, kad tai nėra paprasta drama, kurioje susiduria du pasauliai. Tai geismo ir manijos liūnas, kuriame kankinasi moteris ir vyras, neįstengiantys pasipriešinti aistrai. Filmo kūrėjai žiūrovams garantuoja mistikos ir pasakiškos erdvės estetiką, giliai į atmintį įsirėšiančias filmo scenas. Nenuspėjami šios kino juostos siužeto vingiai ir subtili aktorių vaidyba paverčia „Moną“ tikru europietiško kino perlu.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: