Pradinis / Aktualijos / „Maltiečių sriuba“ – tai pagarba ir padėka senoliams

„Maltiečių sriuba“ – tai pagarba ir padėka senoliams

Šių metų maltiečių paramos seneliams akcija „Maltiečių sriuba“ – jau dvyliktoji. Gyvuodama tiek metų, ji nepraranda savo aktualumo. Tūkstančiams senų žmonių Lietuvoje reikalinga pagalba – jiems tiesiog trūksta lėšų išgyventi. Šiuo metu, pasitikdami Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, kalbame apie gražius darbus savo šaliai, apie dovanas jai. Bet juk seneliai šalia mūsų, išgyvenę tremtis, netektis, politinius pasikeitimus, ir yra mūsų Lietuva, tai jie jos valstybingumo vienmečiai, tikrieji istorijos liudytojai ir dalyviai. Atsigręžkime – jų buvimas ir yra didžiausia dovana. Be jų nebūtų mūsų.

Praėjusių metų „Maltiečių sriubos“ metu buvo surinkta daugiau kaip 250 000 tūkstančių eurų. Už šias lėšas suteikta pagalba 2600 skurdžiai gyvenančių senolių. Paruoštas šiltas valgis termosuose šiuo metu vežiojamas 22 Lietuvos vietovėse. Vidutinė vienos porcijos kaina beveik euras – 98 centai, šią sumą sudaro ne tik produktų, bet ir maisto gamybos, išvežiojimo išlaidos. O porcija ne tokia ir maža – 450 ml sriubos, kurios pagyvenusiam žmogui užtenka 2 kartams. Kadangi visus prašančius aprūpinti šiltu maistu lėšų trūksta, kitiems, stipresniems seneliams, keletą kartų per mėnesį vežama ilgai negendančių produktų ir siūloma valgį pasigaminti patiems ar į pagalbą siunčiamas savanoris.

Už akcijos aukas visus metus finansuojamas ir kitas didelis maltiečių projektas seneliams – socialinė priežiūra jų pačių namuose. Jis vykdomas 13 miestų. Paklausite, o kokių jis reikalauja išlaidų, juk į pagalbą ateina savanoriai. Taip, savanoriai aukoja savo laiką, tai neįkainojama, bet higienos, būtiniausias buities priemones reikia pirkti, kartais tenka pasirūpinti brangiais, bet gyvybiškai svarbiais vaistais, specialistų konsultacijomis ar atvežti žiemai malkų.

Maltiečiai nepamiršta ir globos namuose gyvenančių vienišų senolių, lanko juos per šventes, kai ypač trūksta artimųjų šilumos. Iš viso savo darbus vykdo 40 Lietuvos vietovių.

Apie tai lapkričio 8 d. nuo 15 val. susirinkę V. Kudirkos aikštėje, Vilniuje, kalbės žinomi žmonės, verslo, žiniasklaidos, pramogų pasaulio atstovai. Jie kartu su maltiečiais vaišins praeivius sriuba ir skatins dalytis. Jurgos Šeduikytės nauja daina „Reikalingi“, kurios klipo filmavime dalyvavo ir maltiečiai senjorai,  skambės kaip akcijos šauklys – ji apie žmoniškumą, apie pagarbą vienas kitam ir pačiam sau. Maltiečių sriubų šventėje dalyvaus ir kiti menininkai, norintys atkreipti visuomenės dėmesį į senelių problemas. Tai Indrė Stonkuvienė, Justinas Jankevičius, Remigijus Ruokis, Jonas Radzevičius ir kiti.

Jau daug metų apie „Maltiečių sriubos“ pradžią paskelbti ir pirmą sriubos samtį įpilti patikima garbingiausiam sriubų šventės svečiui akcijos globėjui Prezidentui Valdui Adamkui. Jis savo dalyvavimu kviečia visus prisijungti prie kilnaus maltiečių tikslo ir dėkoja už teikiamą seneliams viltį išgyventi.

Tradiciškai akcijos žygis per Lietuvą prasideda sostinėje ir iškeliauja į 40 Lietuvos miestų ir miestelių. Šiemet iš Vilniaus jį išlydės vicemerė Edita Tamošiūnaitė.

Visus kviečiame atvykti į aikštę Vilniuje, prisidėti prie akcijos savo mieste ar paremti trumpaisiais numeriais: 1417 – 2 eurai, 1418 – 3 eurai (galioja iki gruodžio 31 d.)

Didesnė auka www.maltieciusriuba.lt

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top