Pradinis / Aktualijos / Pagerinti du Lietuvos rekordai – Ispanijoje žibėjo Modesta Morauskaitė ir Dovilė Dzindzaletaitė

Pagerinti du Lietuvos rekordai – Ispanijoje žibėjo Modesta Morauskaitė ir Dovilė Dzindzaletaitė

Per valandą Madride – du Lietuvos rekordai olimpinėse rungtyse. „IAAF World Indoor Tour“ varžybose Ispanijos sostinėje rekordus mušė trišuolininkė Dovilė Dzindzaletaitė bei 400 m bėgusi Modesta Morauskaitė.

D. Dzindzaletaitė nušoko 14,13 m ir pagerino sau pačiai nuo 2014-ųjų priklausiusį uždarų patalpų šalies rekordą (13,98 m), o M. Morauskaitė 400 m įveikė per 53,21 sek. bei 0,26 sek. pranoko prieš aštuonerius metus Eglės Balčiūnaitės užfiksuotą laiką.

Modesta Morauskaitė. Roberto Trakio nuotr.

„Pirma mintis, atėjusi į galvą: „Negali būti, nesąmonė, gal yra pusės sekundės paklaida. Atsisėdau ant žemės pamačiusi tą laiką, susikaupė ašaros“, – apie pirmas akimirkas tapus rekordininke pasakojo M. Morauskaitė. – Net nežinojau, koks yra Lietuvos rekordas, neturėjau tokio siekio. Tiesiog su treneriu ruošiamės ir akcentuojame vasarą, tad kai pasakė, jog tai yra ir rekordas, buvo didžiulė nuostaba.“

Kovą Birmingame (Didžioji Britanija) vyksiančio pasaulio uždarų patalpų čempionato Lietuvos bėgikė net neturėjo planuose. Iki 400 m rungties normatyvo sportininkei pritrūko vos 0,06 sek. Normatyvus vykdyti galima dar savaitę.

„Su Fatima (Ispanijos trišuolininke Fatima Diame – aut. past.) kaip tik juokavome, kad jei įvykdyčiau pasaulio čempionato normatyvą, dar reikėtų treniruotis iki kovo mėnesio. Ji linkėjo, kad įvykdyčiau ir tektų tai daryti. Visai norėtųsi normatyvo, bet iš dalies būtų ir baisu“, – sakė Ispanijoje besitreniruojanti bėgikė.

Po varžybų rekordininkėms privalomą dopingo kontrolę atlikusiai M. Morauskaitei dabar priklauso net 10 įvairių amžiaus grupių Lietuvos rekordų – keturi uždarose patalpose bei šeši stadione.

„Suaugusiųjų rekordo įvykdymas reiškia, kad išaugau iš vaikų amžiaus ir vis dar augu“, – džiaugėsi M. Morauskaitė.

Mažiau džiaugsmo savo pasiekimu rodė Dovilė Dzindzaletaitė. Net ir pasiekusi šalies rekordą lietuvė nebuvo iki galo patenkinta – pasirodymą varžybose ji įvertino aštuonetu.

Dovilė Dzindzaletaitė. Alfredo Pliadžio nuotr.

„Čia buvo mano antros sezono varžybos, pirmos man visada būna prisvilęs blynas, o antrose pasirodau daug geriau. Jau daug laiko praėjo po vaikelio gimimo, jaučiuosi daug stipresnė. Esu laiminga, bet nesu nustebusi. Šiandien save iš dešimties balų vertinčiau aštuonetu. Planuoju kuo greičiau įvykdyti pasaulio čempionato normatyvą“, – paaiškino D. Dzindzaletaitė.

Moterų trišuolio rungties normatyvas – 14,30 m. Lietuvos sportininkei tektų šokti toliau, nei ji yra skriejusi ne tik uždarose patalpose, bet ir stadione (14,23 m).

„Manau, tikrai būsiu geros sportinės formos kitą savaitę Lietuvos čempionate ir viską padarysiu kaip įmanoma geriausiai. Tikslas yra būti geriausios formos Lietuvos čempionate ir dar geresnės – pasaulio čempionate“, – sakė 2015 metais Europos jaunimo iki 23 metų čempionate nugalėjusi D. Dzindzaletaitė.

Beje, D. Dzindzaletaitė ir M. Morauskaitė ilgą laiką kartu treniravosi ir gyveno Ispanijoje. Pastaruoju metu trišuolininkė pluša Didžiojoje Britanijoje.

„Esame labai geros draugės – ir gyvenusios kartu, ir besidžiaugusios kartu, ir verkusios kartu. Labai smagu, kad galime pasidalyti švente tą pačią dieną. Esu labai laiminga dėl Modestos, ji labai daug stengiasi, ir žinau, kaip tai jai svarbu“, – džiaugėsi D. Dzindzaletaitė.

Lietuvos čempionatas vasario 16–17 dienomis vyks Klaipėdoje.

Robertas Trakys, Lietuvos lengvosios atletikos federacija

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top