Pradinis / Aktualijos / Trečiąkart bus pagerbti Lietuvai nusipelnę asmenys

Trečiąkart bus pagerbti Lietuvai nusipelnę asmenys

Gruodžio 30 d. 16 val. Lietuvos prezidentūroje vyks „Globalios Lietuvos apdovanojimų 2014“ ceremonija. Per ją bus pagerbti ir įvertinti Lietuvai nusipelnę laureatai. Žiūrovai tiesioginę transliaciją galės stebėti portale „Delfi“ ir per LRT antrąjį kultūros kanalą. Tarptautinių profesionalų tinklo „Globalios Lietuvos lyderiai“ („Global Lithuanian Leaders“) inicijuojamo renginio metu bus apdovanoti daug pasiekę ir tarptautinę patirtį sukaupę asmenys, savo profesine veikla ir pasiekimais prisidedantys prie Lietuvos augimo ir vardo garsinimo pasaulyje.

Šiemet apdovanojimams nominuoti 30 asmenų, kurie patirties sėmėsi visame pasaulyje, o šiuo metu gyvena 9 šalyse: Lietuvoje, JAV, Jungtinėje Karalystėje, Italijoje, Danijoje, Ukrainoje, Kinijoje, Honkonge, Izraelyje.

2014 metų nominacijos ir pretendentai į apdovanojimus:

Už investicijų pritraukimą ir tarptautinių vardų įkurdinimą Lietuvoje: Marius Dundulis, Aurimas Adomavičius ir litvakas Giora Kaplan.
Už išskirtinių lietuviškų idėjų eksportą į pasaulį: „Vinted“ įkūrėjai, „Pixelmator“ įkūrėjai ir „Exacaster“ įkūrėjas.
Už tarptautinių naujovių diegimą: Vladas Algirdas Bumelis, Arnold Rogoznyj, Romualdas Danielius.
Už pastangas jungiant tarptautinius lietuvių protus dėl bendros veiklos: Jokūbas Žiburkus, Daumantas Matulis, Alminas Žaldokas.
Už tarptautinės patirties sklaidą: Angela Sinickas, Agnia Grigas, John Mack.
„Lietuvos draugo“ kategorijoje nominuoti prie Lietuvos gerovės prisidedantys, tačiau lietuviškų šaknų neturintys asmenys: Edward Lucas, Oleg Pridiuk ir Sergej Klimov​, dr. Lars Ohnemus.

LR užsienio reikalų ministerija apdovanos žinomą Lietuvos asmenybę už viso gyvenimo nuopelnus.

Bus paskelbtas ir visuomenės rinkimų „Pasaulio lietuvis 2014“ laureatas, mūsų šalies vardą garsinantis tautietis. Daugiau nei tūkstantis balsų pasiskirstė tarp nominuotųjų dirigentės Mirgos Gražinytės-Tylos, maisto tinklaraštininkės Aistės Misevičiūtės, elektroninės muzikos kūrėjo Marijaus Adomaičio (Mario Basanov), „VMG“ redaktoriaus Alfo Ivanausko, „Pixelmator“ brolių Sauliaus ir Aido Dailidžių, architekto Karolio Kazlausko, jaunos mokslininkės Solveigos Pakštaitės, leidėjo Virginijaus Strolios.

Nominantus vertino ir laureatus rinko specialiai suformuota komisija, kurią sudaro praėjusių metų „Globalios Lietuvos lyderių“ apdovanojimų laureatai, „Globalios Lietuvos lyderių“ valdybos nariai, partnerių atstovai ir kiti tarptautinę patirtį turintys specialistai: režisierius Jonas Ohman, dr. Vladas Lašas, ambasadorė Gintė Damušytė, Nijolė Kelpšaitė, visuomenininkas Tadas Langaitis, bankininkas Darius Daubaras, žurnalistas Edmundas Jakilaitis ir mokslininkas bei verslininkas Kristijonas Vizbaras.

Esminis vertinimo kriterijus – glaudūs ryšiai su Lietuva, globali patirtis ir konkretūs darbai bei pastangos prisidedant prie Lietuvos verslo, mokslo bei kultūros sričių vystymo ir šalies vardo garsinimo. Laureatai bus apdovanoti skulptoriaus Stasio Žirgulio kurtomis statulėlėmis.

Šiuos apdovanojimus inicijuoja tarptautinių lietuvių profesionalų tinklas pasaulyje „Globalios Lietuvos lyderiai“ kartu su LR užsienio reikalų ministerija, VšĮ „Versli Lietuva“ ir telekomunikacijų bendrove „Teo LT“ bei advokatų kontora „Tark Grunte Sutkiene“. „Globalios Lietuvos lyderių“ tinklo tikslas – įvairiais projektais įtraukti užsienyje gyvenančius profesionalus ir panaudoti jų sukauptą patirtį, kontaktus ir žinias Lietuvos tarptautiškumui stiprinti.

Apdovanojimų ceremonija bus transliuojama tiesiogiai per LRT televiziją ir naujienų portalą „Delfi“.

Apie tinklą „Globalios Lietuvos lyderiai“

„Globalios Lietuvos lyderiai“ – apdovanojimus inicijuojanti organizacija, kuri veikia kaip bendradarbiavimo ir galimybių plėtojimo tinklas globaliai veikiantiems profesionalams, siejantiems save su Lietuva. Šio tinklo tikslas – bendromis pastangomis kurti stiprią ir konkurencingą Lietuvą, stiprinti jos ekonomikos, verslo, kultūros ir mokslo tarptautines pozicijas. Organizacija vykdo programą „GLL patarėjai verslui“ (kartu su VšĮ „Versli Lietuva“), „LT Big Brother“ programą (kartu su Londono Sičio lietuvių klubu ir Volstrito lietuvių klubu), Pasaulio lietuvių ekonomikos forumą (kartu su Lietuvos verslo konfederacija). Šiais projektais siekiama įtraukti užsienio profesionalų diasporą ir panaudoti jų sukauptą patirtį, ryšius ir žinias Lietuvos tarptautiškumui stiprinti.

Daugiau apie apdovanojimus – www.gllawards.lt
Daugiau apie nominantus – http://gllawards.lt/lt/apdovanojimai-2014/

Organizatorių nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top