Pradinis / Aktualijos / Vilnius – labiausiai besivystantis miestas Vidurio ir Rytų Europos regione

Vilnius – labiausiai besivystantis miestas Vidurio ir Rytų Europos regione

Ketvirtadienio vakarą Varšuvoje surengtuose Vidurio ir Rytų Europos paslaugų centrų apdovanojimuose Vilnius išrinktas labiausiai besivystančiu paslaugų centrų miestu regione, o Lietuvos atstovai laimėjo dar 5 prizus.

Vilnius ketvirtus metus iš eilės buvo apdovanotas kaip labiausiai besivystantis (Most Dynamically Developing City) paslaugų centrų miestas regione.

„Go Vilnius“ duomenimis, kompanijų sprendimą investuoti Vilniuje labiausiai lemia kvalifikuotų darbuotojų pasiūla (šį motyvą įvardija 50 proc. investuotojų), patogi miesto infrastruktūra ir logistika (20 proc.), palankus verslo klimatas (18 proc.), rinkų artumas, t. y. kad šalia ir patogiai pasiekiamos yra bent 3 didelės rinkos: Šiaurės šalių rinka, Vidurio ir Rytų Europos rinka, Vakarų Europos rinka (15 proc.).

„Vilnius yra patrauklus investuotojams ir tarptautiniams paslaugų centrams, nes yra vienas atviriausių, greičiausių ir labiausiai augančių miestų ne tik  regione, bet ir Europoje. Kompanijos Vilnių renkasi pirmiausia dėl talentingų, kvalifikuotų, kelias kalbas mokančių profesionalų. Vilnius – radikaliausiai pasaulyje įgyvendina atvirų duomenų politiką, be to, turime greičiausią interneto ryšį, miestas patogus gyventi ir dirbti. Kurdamas verslui patrauklias sąlygas, Vilnius užtikrintai ir sparčiai išsiveržė į priekį – 4-us metus iš eilės investicijų traukos centras  regione“, – džiaugiasi Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Varšuvoje surengtuose apdovanojimuose už savo veiklą apdovanojimus gavo ir Vilniuje įsikūrusios tarptautinės įmonės. „Cognizant Technology Solutions“ laimėjo verslo procesų perkėlimo („BPO Firm of the Year“) kategorijoje, „Danske Bank (GSL)“ antrą kartą iš eilės išrinktas metų paslaugų centru („Shared Services Firm of the Year“) Baltijos šalyse, o „Western Union Processing Lithuania“ gavo apdovanojimą už robotizuotų sprendimų taikymą („Top RPA Implementation of the Year“). Geriausio vadovo apdovanojimą gavo Šarūnas Šuipis, „Western Union“ Lietuvos padalinio generalinis direktorius.

Šiemet Lietuvos miestai ir šalyje veikiančios įmonės buvo nominuoti 15 kategorijų. Miestų kategorijose buvo nominuoti Vilnius ir Kaunas, įvairiose paslaugų centrų kategorijose varžėsi „Telia“, „Danske Bank (GSL)“, „Western Union“, „Nasdaq“, „Adform“, „Bentley Systems“, „Wix.com“, „NFQ Technologies“ ir „Skandia“, o geriausiais vadovais pretendavo tapti Rosita Vasilkevičiūtė („Danske Bank (GSL)“), Šarūnas Šuipis („Western Union“) ir Arminta Saladžienė („Nasdaq“).

„Go Vilnius“ duomenimis, iš 2017 m. šalyje veiklą vykdžiusių per 60 tarptautinių paslaugų centrų, kuriuose dirbo apie 15 tūkst. specialistų, 44 centrai yra įsikūrę Vilniuje. Šis skaičius augs ir toliau, nes jau šiemet Vilniuje įsikurs ir didžiausia pasaulyje viešbučių rezervavimo platforma „Booking.com“, kurios paslaugų centre per ateinančius kelerius metus planuojama įdarbinti net 900 žmonių.

Vidurio ir Rytų Europos paslaugų centrų apdovanojimai rengiami jau šeštus metus iš eilės. Nepriklausomas verslo profesionalų žiuri vertina regiono miestus, paslaugų centrus ir jų vadovus už paslaugų centrų sektoriaus plėtrą. Šiais metais apdovanojimams buvo nominuota daugiau negu 50 bendrovių iš Lenkijos, Vengrijos, Čekijos, Rumunijos, Latvijos bei Lietuvos. Sausio 31–vasario 1 d. Varšuvos „Intercontinental“ viešbutyje vykęs renginys subūrė per 300 svečių, kurie prieš apdovanojimo ceremoniją klausė pranešimų ir dalyvavo diskusijose.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top