Pradinis / Kinas, muzika, TV / Algirdas Kaušpėdas – apie skyrybas ir vėl rastą laimę

Algirdas Kaušpėdas – apie skyrybas ir vėl rastą laimę

„Jeigu būčiau tikras džentelmenas, pasakyčiau, kad pirmoji santuoka iširo dėl mano kaltės. Bet gal nesu šimtaprocentinis džentelmenas“, – vartydamas kruopščiai sutvarkytus jaunystės nuotraukų albumus LRT televizijos laidos „Gyvenimas“ kūrėjams prisipažino Algirdas Kaušpėdas.

62-ejų vyras – tarsi tvirtai balne sėdintis riteris, kuriam sekasi viskas, ko tik imasi. Jis – Lietuvos laisvės šauklys, kartu su saujele iškiliausių mūsų šalies asmenybių stovėjęs prie Sąjūdžio ištakų. 1990-aisiais – nacionalinės televizijos direktorius, vadovavęs bene sunkiausiu metu, kai LRT pastatas buvo užgrobtas okupantų ir teko transliuoti iš kitų miestų. Dabar A. Kaušpėdas – vienas žinomiausių Lietuvos architektų, kultinės grupės „Antis“ varomasis sraigtas, į koncertus surenkantis tūkstančius gerbėjų.

Tačiau pats Algirdas sako, jog sunkių išbandymų likimas nepagailėjo ir jam. Vienas iš jų buvo skyrybos su pirmąja žmona – architekte Audrone Kaušpėdiene. „Gyvenime yra etapai, kai keičiasi viskas. Laimingi tie, kurie sugeba kaskart atnaujinti šeiminį gyvenimą, prisitaikyti prie naujų aplinkybių. Tačiau ne visada tai pavyksta. Tada iškyla sudėtingas gyvenimiškas klausimas: ką daryti, jeigu matai, kad kartu nesigyvena? Aukotis dėl to, kad visuomenė nepasmerktų ir nesulauktum priekaištų iš giminių, draugų ir vos pažįstamų žmonių, ar ryžtis pokyčiams ir gyventi laimingai? Aš pasirinkau laimę“, – apie sprendimą, kuriam prireikė nemažai drąsos, pasakoja garsus architektas.

Moteris, dėl kurios Algirdas Kaušpėdas nepabūgo sugriauti ankstesnio gyvenimo, – penkeriais metais jaunesnė architektė Vilija Ulozaitė, apie kurią kalbėdamas vyras tiesiog nušvinta.

„Vilija – mano antroji pusė. Tai supratau vos su ja susipažinęs. Tačiau prireikė laiko, kol apsisprendėme būti kartu. Abu esame kilę iš tokių šeimų, kuriose nebuvo skyrybų, tad mūsų šeimoms tai buvo košmaras. Prireikė aštuonerių metų, kol viskas nurimo ir galėjome susituokti. Užtat dabar aš gyvenu su moterimi, kuri man yra šventė“, – gražių žodžių mylimajai negailėjo A. Kaušpėdas.

Neįtikėtinai atviras garsaus visuomenininko pasakojimas apie skaudžiausius išgyvenimus ir laimės receptas – LRT televizijos laidoje „Gyvenimas“.

LRT nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: