Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Alytuje atgaivinama Japoniško sodo įkūrimo idėja

Alytuje atgaivinama Japoniško sodo įkūrimo idėja

Prieš kelerius metus Alytuje buvo planuojama įkurti japonišką sodą, bet, nesulaukus tuometinių savivaldybės vadovų pritarimo, planai liko neįgyvendinti. Vis dėlto ši  idėja neliko užmiršta, šią savaitę apie ją ir vėl prabilta garsiai.

Alytaus miesto savivaldybės meras Vytautas Grigaravičius, mero pavaduotoja Valė Gibienė ir mero patarėja Vilija Ramanauskienė susitiko su Pietų Korėjos bonsų asociacijos pirmininku Sae Won Kim, Europos bonsų asociacijos viceprezidentu Vaclavu Novaku ir Alytaus miesto savivaldybės tarybos nariais Virginijumi Jaruševičiumi ir Kęstučiu Ptakausku – visiems gerai žinomu bonsų meistru ir japoniško sodo idėjos autoriumi.

„Labai džiaugiuosi, kad Kęstutis Ptakauskas imasi iniciatyvos Alytuje atgaivinti japoniško sodo idėją. Manau, kad dėl šios idėjos Alytaus miestas taps dar patrauklesnis, o miesto gyventojai turės kur praleisti laiką ir atgauti dvasinę pusiausvyrą“, – sakė Alytaus miesto savivaldybės meras V. Grigaravičius. Jis pažadėjo, kad savivaldybė visokeriopai rems šią iniciatyvą.

Bonsų meistro K. Ptakausko norą įkurti japonišką sodą palaikė ir svečias iš tolimosios Korėjos: „Alytuje svečiuojuosi ne pirmą kartą, šis miestas yra labai žalias, jame daug natūralios gamtos. Norėčiau pasidalyti patirtimi ir padėti įkurti bonsų sodą, nors dar nėra žinoma, kur tiksliai šis sodas turėtų būti. Taip pat galvoju apie investicijas Alytuje“, – sakė svečias.

Vilties įgyvendinti savo svajonę nepraranda ir japoniško sodo entuziastas K. Ptakauskas. Jis teigia, kad šį kartą prie idėjos įgyvendinimo noriai prisideda vietos verslininkai, to nebuvo anksčiau. Bonsų meistras taip pat tikisi, kad pradėjus įgyvendinti japoniško sodo idėją prie jos mielai prisidės ir miesto bendruomenė. K. Ptakauskas neabejoja, kad japoniškas sodas taps turistų traukos centru, jame vyks įvairūs renginiai ir mokymai.

Jau šį pirmadienį japoniško sodo idėja bus pristatyta daliai savivaldybės tarybos narių, o vėliau ir visiems. Japoniškas sodas Alytuje galėtų pradėti veikti po ketverių metų.

Alytaus m. sav. inf.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: