Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Alytuje oficialiai atidaryta Sakurų alėja

Alytuje oficialiai atidaryta Sakurų alėja

Dzūkijos sostinėje oficialiai atidaryta Sakurų alėja. Šios alėjos atidaryme dalyvavo Japonijos ambasadorius  Toyoei Shigeeda su žmona, sakuras miestui dovanojusių įmonių vadovai ir atstovai, miestelėnai. Tą pačią dieną miesto teatre alytiškiai turėjo išskirtinę galimybę stebėti Japonijos kabukio teatro pasirodymą ir  arbatos gėrimo ceremoniją.

Į Sakurų alėjos atidarymą atvykusius garbius Japonijos ambasados svečius ir alytiškius pasveikino Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotojas Tautvydas Tamulevičius: „Smagu dalytis šia akimirka su visais alytiškiais ir įmonėmis, kurios prie to prisidėjo. Puiku,  kad dalis Žaliosios gatvės, kurioje įkurta Sakurų alėja, jau yra sutvarkyta. Savivaldybė pasistengs, kad greitu laiku ir likusi  gatvės dalis būtų tokia pat graži.“ Mero pavaduotojas padėkojo „Marisos“ grupės įmonėms,  padovanojusioms miestui ankstyvą pavasarį nuostabiais žiedais pražystančius medelius.

Renginio metu dar vieną  sakurą kartu pasodino ir Alytaus  miesto savivaldybės mero pavaduotojas T. Tamulevičius, Japonijos ambasadorius Toyoei Shigeeda, sakuras dovanojusių įmonių vadovai.

Pasodinus sakuras buvo perkirpta simbolinė akmens, kuriame įamžinti sakuras padovanojusių įmonių pavadinimai, ir Sakurų parko atidarymo juostelė.

Vėliau renginio dalyviai buvo pakviesti į miesto teatrą. Čia  Japonijos ambasadorių Toyoei Shigeedą, jo žmoną ir į kabukio teatro pasirodymą, arbatos gėrimo ceremoniją susirinkusius alytiškius pasveikino Alytaus miesto savivaldybės meras Vytautas Grigaravičius. Miesto vadovas padėkojo ambasadoriui už jo triūsą, pastangas, pagalbą  ir supratimą tų idėjų, kurias įgyvendino Alytus. Nuoširdžius padėkos žodžius jis taip pat skyrė Alytaus miesto įmonėms, padovanojusioms  70 sakurų.

Japonijos ambasadorius T. Shigeeda susirinkusius nustebino kreipdamasis lietuviškai. Jis renginio dalyviams pristatė japonišką kabukio teatrą. Anot garbaus svečio, japoniški šokiai yra tradicinis Japonijos menas, turintis apie 400 metų istoriją.

Šį Japonijos meną turėjo progą išvysti ir į renginį susirinkę alytiškiai. Pasirodymui pasibaigus Alytaus miesto savivaldybės meras V. Grigaravičius, tarybos narys, bonsų meistras Kęstutis Ptakauskas ir sakuras miestui padovanojusių įmonių vadovai buvo pakviesti dalyvauti japoniškos arbatos gėrimo ceremonijoje. Ją demonstravo Japonijos ambasadoriaus žmona Michiko Shigeeda.

Sakurų alėja pradėta sodinti dar praėjusiais metais – tada viena įmonė miestui padovanojo 20 sakurų. Kitos įmonės Žaliojoje gatvėje šiemet pasodino 45 sakuras. Šeštadienį  alėja papildyta dar 6 sakuromis.

www.alytus.lt

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: