Pradinis / Kultūra / Ambasada Tokijuje pristatė projektą „Mano lietuviški namai“

Ambasada Tokijuje pristatė projektą „Mano lietuviški namai“

130414 Japonija lietuviski namai 1

Lietuvos ambasada Japonijoje balandžio 12–14 dienomis atvėrė duris visiems, norintiems pažinti Lietuvą – tris dienas vykusio projekto „Mano lietuviški namai“ metu daugiau kaip 400 apsilankiusių japonų turėjo galimybę patirti jaukių lietuviškų namų šilumą bei susipažinti su lietuvių gyvensena, kultūra ir tradicine virtuve.

Tokijo gyventojams buvo pristatyti lietuviški lininiai drabužiai, dirbiniai iš medžio, rankdarbiai, papuošalai, taip pat siūloma paskanauti lietuviškų šaltibarščių ir žuvienės.

Renginio atidarymo metu Lietuvos ambasadorius Japonijoje Egidijus Meilūnas pažymėjo, kad Lietuvos ir Japonijos bendradarbiavimui labai svarbūs kultūriniai mainai, kurie labiausiai suartina žmones.

Projektą „Mano lietuviški namai“ ambasada surengė kartu su japonų dizainere Saori Matsuda.

„Kai pirmąkart lankiausi Lietuvoje pajutau, kad ši šalis turi kažką bendro su Japonija, ir tai patraukė mano dėmesį. Šiai parodai aš atrinkau būtent tuos daiktus, kurie, mano nuomone, atspindi tą dviejų tolimų tautų bendrystę. Ir nors jie tėra nedideli fragmentai, bet tikiuosi, kad padės pajausti Lietuvos dvasią“, – sakė projekto autorė.

Šis renginys – ketvirtoji ambasados remiamo tęstinio projekto „Lietuvos dienoraštis“ dalis. Artimiausiu metu panašūs renginiai pirmąkart vyks ir kituose Japonijos miestuose – Kijote ir Macumote.

URM Informacijos ir viešųjų ryšių departamento informacija

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: