Pradinis / Lietuviai svetur / Amerikos lietuviai jau penkioliktą kartą kovėsi dėl „Ambasadoriaus taurės“

Amerikos lietuviai jau penkioliktą kartą kovėsi dėl „Ambasadoriaus taurės“

Vašingtone surengtas kasmetis Lietuvos ambasadoriaus krepšinio taurės turnyras. Jame dėl Lietuvos krepšinio federacijos įsteigto trofėjaus varžėsi JAV valstybinių ir nevyriausybinių organizacijų atstovai, diplomatai ir gausus būrys Lietuvos diasporos sporto entuziastų. Krepšinio turnyras, Lietuvos ambasados JAV organizuojamas kartu su Šiaurės Amerikos lietuvių fizinio auklėjimo ir sporto sąjunga, yra rengiamas jau daugiau kaip dešimtmetį ir tapęs gražia Lietuvos sportinės diplomatijos tradicija JAV sostinėje.

Šių metų krepšinio varžybos buvo dedikuotos Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti bei Baltijos valstybių ir JAV partnerystės chartijos, atlikusios reikšmingą vaidmenį Lietuvai, Latvijai ir Estijai siekiant strateginių euroatlantinės integracijos tikslų, dvidešimtmečiui. Į Vašingtone surengtą šventę ŠALFASS pirmininko Lauryno Misevičiaus kvietimu atvyko Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius Mindaugas  Špokas.

Penkioliktą kartą rengiamame Ambasadoriaus taurės turnyre dalyvavo 12 komandų, tarp kurių JAV Valstybės departamento, Pentagono, Lietuvos ambasados, ES atstovybės ir nevyriausybinių organizacijų bei Jungtinė Estijos ir Latvijos diplomatų ekipos, taip pat JAV lietuvių krepšininkai iš Vašingtono, Kolorado, Niujorko, Teksaso, Baltimorės, Floridos ir Naujojo Džersio valstijų. Varžybų pertraukos metu buvo surengta Lietuvių fondo remta krepšinio šventė vaikams.

Ambasadorius Rolandas Kriščiūnas atidarydamas turnyrą pasidžiaugė giliomis Lietuvos krepšinio tradicijomis, jungiančiomis mūsų šalį su Jungtinėmis Valstijomis, bei svariomis Lietuvos krepšininkų pergalėmis, kurios garsina mūsų šalies vardą visame pasaulyje. „Atkurtos Lietuvos valstybės šimtmečio istorijoje mūsų nacionalinis sportas užima garbingą vietą ir atspindi tvirtą Lietuvos ir jos žmonių charakterį“, – kalbėjo R. Kriščiūnas.

„Kasmetis Ambasadoriaus krepšinio taurės turnyras Vašingtone tęsia ir pristato lietuviško tapatumo dalimi tapusio krepšinio tradicijas ir dar labiau stiprina strateginę partnerystę ir žmogiškuosius ryšius tarp Lietuvos ir JAV“, – pažymėjo Lietuvos ambasadorius.

Krepšininkus ir varžybų svečius taip pat pasveikino Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius ir Šiaurės Amerikos lietuvių fizinio auklėjimo ir sporto sąjungos pirmininkas bei Pasaulio lietuvių bendruomenės Valdybos narys, Sporto komisijos vadovas Laurynas Misevičius, dalyvavęs visuose 15-oje analogiškų turnyrų ir prisiminęs patį pirmąjį, 2003 m. pavasarį surengtą su tuomečiu Lietuvos Respublikos ambasadoriumi JAV ir Meksikoje, dideliu sporto mėgėju Vygaudu Ušacku.

Šių metų „Ambasadoriaus taurės“ turnyro pusfinalyje susitiko Teksaso „Senieji krienai“ ir Naujojo Džersio „Liepsna“, o Niujorko „Geležinis vilkas“ varžėsi su Baltimorės „Lietuvių atletų klubu“. Finale po atkaklios kovos Teksaso „Senieji krienai“ rezultatu 55:41 nugalėjo Niujorko „Geležinį vilką“. Rezultatyviausiu turnyro žaidėju tapo Aurimas Lekavičius iš Vašingtono „Vėjo“ komandos. Naudingiausiu turnyro žaidėju buvo išrinktas Teksaso komandos puolėjas Andrius Petkūnas. Trečiąją vietą užėmė „Liepsna“, įveikusi baltimoriečius.

Po krepšinio varžybų Lietuvos ambasadoje Vašingtone vyko iškilmingas visų turnyro dalyvių pagerbimas ir nugalėtojų apdovanojimas. Ambasadorius Rolandas Kriščiūnas pasveikino turnyro nugalėtojais tapusius Teksaso lietuvių krepšininkus ir įteikė jiems LKF čempionų taurę. R. Kriščiūnas padėkojo prie turnyro organizavimo daug prisidėjusiems Laurynui Misevičiui, NBA teisėjaujančiam lietuviui Gediminui Petraičiui, Lietuvos krepšinio federacijai, Jono Valančiūno paramos fondui, JAV lietuvių bendruomenei, Lietuvių fondui ir įmonėms „Colour Basis“ bei  „TCE LLC“.

Turnyro nugalėtojams ir prizininkams įteikti Lietuvos krepšinio federacijos skirti medaliai. Naudingiausiam ir rezultatyviausiam turnyro žaidėjui įteikti Jono Valančiūno paramos fondo įsteigti prizai –  Lietuvos krepšinio rinktinės marškinėliai su šio garsaus krepšininko parašu. Oficialaus turnyro uždarymo metu Rolandas Kriščiūnas už aktyvią visuomeninę veiklą JAV lietuvių bendruomenės gretose ir Šiaurės Amerikos lietuvių skatinimą įsitraukti į sportinį gyvenimą apdovanojo Elvyrą Šikšniūtę-Vodopalienę. Lietuvos užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus padėkos raštą už asmeninius laimėjimus sporte ir pavyzdį jaunajai lietuvių kartai atsiėmė Elvyros Šikšniūtės-Vodopalienės dukra Ada.

Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Špokas turnyro dalyviams ir svečiams pristatė Kaune steigiamų „Krepšinio namų“ koncepciją. Lietuvos Respublikos ambasada Vašingtone „Ambasadoriaus taurės“ krepšinio turnyrą pirmą kartą surengė prieš 15 metų. Tradiciniame sporto renginyje kiekvienais metais kviečiamos dalyvauti Amerikos lietuvių, taip pat JAV institucijų ir Vašingtone reziduojančių užsienio valstybių diplomatų komandos. Turnyrai rengiami bendradarbiaujant su Šiaurės Amerikos lietuvių fizinio auklėjimo ir sporto sąjunga bei Lietuvos krepšinio federacija, prie turnyro organizavimo prisideda Užsienio reikalų ministerija, JAV lietuvių bendruomenė ir privatūs rėmėjai.

http://krepsinionamai.lt

Organizatorių nuotraukos

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: