Pradinis / Grožis ir mada / Ant lietuvės kurtų žiedų nugulė žinomiausi Lietuvos objektai

Ant lietuvės kurtų žiedų nugulė žinomiausi Lietuvos objektai

Juvelyrė Viktorija Orkinė Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga įgyvendino jau seniai galvoje kirbėjusią idėją – sukūrė trijų spalvų aukso žiedus, ant kurių pavaizduoti žinomiausi šalies objektai. Geltono, žalio ir raudono aukso žiedai atitinkamai papuošti Vilniaus, Kauno ir visos Lietuvos miestų simboliais tapusiais pastatais.

„Džiaugiuosi gyvendama Lietuvoje ir didžiuojuosi šalies teikiamomis galimybėmis. Tai tarsi padėka savo šaliai, kurią galiu išreikšti kasdieniu savo darbu, dedikuotu būtent šiai ypatingai progai, galvojant apie šios sukakties reikšmę ir šalies nueitą kelią“, – savo idėją komentuoja autorė. Juvelyrė tikina, kad šią idėją galvoje nešiojosi jau seniai, tačiau jai įsikūnyti metale prireikė laiko.

Pirmiausia buvo pagaminti sidabriniai žiedai, tačiau iki visiško idėjos įgyvendinimo autorei kažko trūko. Taip kilo mintis žiedus kurti panaudojant Lietuvos vėliavos spalvas – geltonąjį, žaliąjį ir raudonąjį auksą. „Raudoną ar geltoną auksą greičiausiai esate matę, mūsų akiai tai tarsi įprasta aukso spalva. Didžiausią nuostabą turbūt kelia žalias auksas, bet jis egzistuoja – švelniai gelsvas su žaliu atspalviu. Reikia pamatyti, kad pajustumėte spalvų skirtumą“, – idėją komentuoja V. Orkinė.

Vasario 16-osios proga sukurti trys žiedai, ant kurių nugulė Vilniaus, Kauno ir visos Lietuvos simboliai. Juvelyrė tokį pasirinkimą aiškina labai paprastai: „Vilnius ir Kaunas – miestai, kuriuose gyvenau. Kaune gimiau ir augau, Vilniuje įsikūriau po studijų ir čia auginu savo vaikus. Trečiajame žiede atgulė mano pomėgis keliauti po Lietuvą – parinkti penkių didžiųjų Lietuvos miestų simboliais tapę pastatai, taip tarsi pasakant, kad visa Lietuva yra graži, visuose miestuose yra ką pamatyti.“

Geltono aukso žiedas skirtas Vilniui – ant jo pavaizduota Gedimino pilis, Lietuvos Respublikos prezidentūra, Šv. Onos bažnyčia, televizijos bokštas, Katedra bei Dievo Motinos ikonos „Ženklas iš dangaus“ cerkvė. Žaliasis žiedas puoštas Kauno simboliais – Soboro, Kauno rotušės, Šv. Petro ir Povilo arkikatedros bazilikos, Kauno pilies bei Kristaus Prisikėlimo bažnyčios simboliais. Trečiasis, raudonojo aukso, žiedas skirtas visai Lietuvai, ant jo matomi Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio miestų simboliai.

Tačiau šie žiedai turi ne tik akivaizdžiai matomus šalies simbolius, bet ir juose užkoduotą detalę. Specialiai šiai progai pagaminti papuošalai yra 16,2 dydžio, taip dar kartą paminint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo – Vasario 16-osios – datą. „Kurta galvojant apie mylintį savo šalį, besidžiaugiantį miestu, kuriame gyvena, žmogų. Tai, kas pavaizduota žiede, turėtų šį tą reikšti. Gedimino pilis vienam primins pirmąjį pasimatymą, kitam Katedros aikštė – svaiginantį bučinį ar nuolatinę susitikimo su geriausiu draugu vietą“, – žiedų simboliką komentuoja V. Orkinė.

Viktorija V. Orkinės nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: