Pradinis / Sportas / Apdovanoti geriausi 2014 metų buriuotojai

Apdovanoti geriausi 2014 metų buriuotojai

Sausio 10 d., šeštadienį, Vilniaus rotušėje buvo apdovanoti geriausi 2014 metų buriuotojai. Jais tapo Rokas Milevičius ir Viktorija Andrulytė. Geriausiu burlentininku paskelbtas Karolis Sipavičius, o jėgos aitvarų sportininku – Mindaugas Jonikas. Pagal varžybų rezultatus tarp olimpinių buriavimo klasių sportininkų daugiausia taškų surinko ir pirmoje vietoje atsidūrė burlentininkas Juozas Bernotas.

Jau ketvirtą kartą iš eilės metų pradžioje buriuotojų žurnalas „Vėjo!3“ kartu su Lietuvos buriuotojų sąjunga apžvelgia praėjusį sezoną ir įvertina geriausius buriuotojus, burlentininkus, jėgos aitvarų sportininkus, regatas, teisėjus, trenerius. Metų buriuotojų nugalėtojus rinko komisija iš buriuotojų žurnalo „Vėjo!3“, Lietuvos buriuotojų sąjungos ir buriavimu besidominčių žiniasklaidos atstovų.

2014 metų geriausiu buriuotoju tapo Rokas Milevičius, patekęs į vienas iš sunkiausių ir ilgiausiai trunkančių sportinių varžybų pasaulyje – „Volvo Ocean Race“. Šios varžybos prasidėjo praeitais metais spalio 11 d. Ispanijoje, Alikantės mieste, ir truks iki liepos mėnesio, todėl buriuotojas atsiimti prizo negalėjo. Šiuo metu R. Milevičiaus komanda „Team Brunel“ yra vidury Indijos vandenyno, tačiau sužinojęs apie laimėjimą R. Milevičius siuntė linkėjimus: „Pagaliau ir aš gavau šį apdovanojimą! Labai jums ačiū, tačiau turiu pasakyti, kad kartelė gauti geriausią Lietuvos metų buriuotojo apdovanojimą yra užkelta labai aukštai. Tikrai daug reikėjo padaryti, kad ją pasiekčiau. Tai man labai didelis įvertinimas.“

Geriausia metų buriuotoja antrus metus iš eilės tampa Viktorija Andrulytė. Šiuo metu ji stipriausia Lietuvos „Laser Radial“ klasės sportininkė, pernai iškovojusi kelialapį į 2016 metų olimpines žaidynes. Tarptautinės buriavimo federacijos (ISAF) reitinguose Lietuvos sportininkė užima aukštą 16 vietą iš 500 „Laser Radial“ klasės sportininkių. „2014 metai man buvo kaip niekada įtempti ir, ko gero, geriausi per mano sportinę karjerą. Daugiau nei pusę metų praleidau ne Lietuvoje, dalyvavau labai daug tarptautinių varžybų. Svarbiausias 2014 metų mano tikslas – iškovoti kelialapį į 2016 metų olimpiadą – buvo pasiektas“, – džiaugėsi sportininkė.

Metų burlentininku pripažintas Karolis Sipavičius. Jis – pirmasis lietuvis, dalyvavęs profesionalų lygoje – Profesionalių burlentininkų asociacijos (PWA) varžybose. PWA Pasaulinis burlenčių turas – tai burlenčių „Formulė-1“. Čia susirenka garsiausi pasaulio burlentininkai. Lietuvis šiose varžybose užėmė 52 vietą.

Metų jėgos aitvarų sportininku tapo Mindaugas Jonikas. Tai aktyvus sportininkas, padaręs didelę pažangą per 2014 metus, „Baltic Cup“ serijos varžybose iškovojęs trečią vietą. Žiemos buriavimo čempionate, surengtame Kaune, jėgos aitvarų rungtyje M. Jonikas tapo vicečempionu. Visiems geriausiems buriuotojams buvo įteikti stilingi ir vandeniui atsparūs „Ice Watch“ laikrodžiai ir viešnagė „Nidos kempingo“ viešbutyje.

Geriausia įgula tapo dviviečių „RS Feva“ laivų Simono Jeršovo ir Gabrielės Petraitytės įgula. 2014 metais pasaulio „RS Feva“ čempionate iš 180 sportininkų jie iškovojo ketvirtąją vietą.

Į jaunojo buriuotojo nominaciją pretendavo net 6 tikrai lygiaverčiai ir stiprūs kandidatai. Vos vienu tašku Vėją Pajarską aplenkė ir metų jaunąja buriuotoja tapo Milda Eidukevičiūtė. Devyniolikmetė sportininkė kaip lygi dalyvauja Europos ir pasaulio čempionatuose, taurės varžybose ir nė kiek nenusileidžia labiau patyrusioms sportininkėms. 2014 metais ji iškovojo 11 vietą pasaulio taurės čempionate Kinijoje, 10 vietą Europos čempionate tarp sportininkių iki 21 metų.

Geriausiu mažųjų „Optimist“ klasės laivų sportininku tapo Radvilas Janulionis.

Geriausia metų regata antrus metus iš eilės tampa Kuršių marių regata, kuri kartu yra ir LR kreiserinių jachtų čempionatas. Pirmoji Kuršių marių regata buvo surengta lygiai prieš 60 metų, todėl pernai buriuotojai šventė regatos jubiliejų. O šių varžybų starto ir finišo teisėjas Rimantas Aidas Margis tapo metų teisėju. Jam įteiktos laivų salono „Laivo sandėlis“ dovanos.

„Volfo Engelman“ prizu – proginėmis sąsagomis – už buriavimo tradicijų puoselėjimą ir džentelmeniškumą buvo apdovanotas 2014 metų senjoras marijampolietis Rimantas Dovydaitis. 60 metų buriavimo patirtį turintis buriuotojas, Marijampolės jachtklubo vadovas, treneris buvo pavyzdys ne vienai jaunajai buriuotojų kartai, o praeitais metais jis savo lėšomis išleido knygą „Burės Sūduvos krašte“.

Metų buriuojančia šeima tapo klaipėdiečiai Lukšiai. Šeima – tėvas, žmona, du jų suaugę vaikai, marti – visas atostogas praleidžia ant vandens. Jų jachta „Regina“ dalyvauja visose Lietuvos varžybose, plaukia bet kokiu oru. O metų įdomiausia kruizine kelione, kurią padėjo išrinkti internetinis kelionių žurnalas „Visi keliai“, tapo jachtos „Milda“ (kap. T. Valentinaitis) įgulos kelionė į Sankt Peterburgą.

Lietuvos buriuotojų sąjunga, atsižvelgdama tik į varžybų rezultatus, sudarė geriausių olimpinių buriavimo klasių sportininkų dešimtuką. Pirmoje dešimtuko vietoje – „RS:X“ klasės buriuotojas Juozas Bernotas. ISAF reitinguose jis užima 7 vietą iš beveik 300 pasaulio sportininkų. Antras pagal varžybų rezultatus buvo „Laser Standart“ klasės sportininkas Martis Pajarskas, trečias – tos pačios klasės buriuotojas Karolis Janulionis. Geriausiu treneriu pagal jo auklėtinių varžybų rezultatus tapo Linas Grabnickas.

Organizatorių inf.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: