Pradinis / Kinas, muzika, TV / Apie sunkią vaikystę prabilęs „X Faktoriaus“ dalyvis D. Valma: „Noriu parodyti tokio pat likimo vaikams, kad viskas jų rankose“

Apie sunkią vaikystę prabilęs „X Faktoriaus“ dalyvis D. Valma: „Noriu parodyti tokio pat likimo vaikams, kad viskas jų rankose“

Pirmąją šv. Kalėdų dieną, pirmadienį, žiūrovus prie ekranų pakvies populiariausias muzikinis šou Lietuvoje „X Faktorius“. Reitingų viršūnėje karaliaujantis projektas šį kartą padovanos Kalėdų dvasia alsuojančius pasirodymus. Trylika projekto dalyvių kovos dėl galimybės patekti į trečią finalą. Praėjusią savaitę išlikimo kovoje kovojęs Deividas Valma ypač atsakingai ruošiasi savo pasirodymui. Vaikino tikslas – sužavėti ne tik teisėjus, bet ir TV3 žiūrovus.

D. Valma „X Faktoriuje“ savo laimę bando jau antrą kartą. Praėjusiame sezone vaikinas niekam nepasakojo savo vaikystės išgyvenimų, tačiau galiausiai sugalvojo prabilti. „Noriu parodyti tokio pat likimo vaikams, kad viskas yra jų rankose. Visai nesvarbu, kokioje jūs šeimoje gimėte. Svarbu, kokiais žmonėmis užaugote“, – sako „X Faktoriaus“ dalyvis.

Vaikystėje – niekam nereikalingas

Iki 17 metų D. Valma gyveno Kupiškio rajone. Projekto dalyvis prisimena, kad mama juo nesirūpino nuo pat kūdikystės. D. Valma nežino, kur gimė. Kiek leidžia spėti aplinkinių kalbos ir nuotraukos, mama jo susilaukė sėdėdama kalėjime. Mamai vėl patekus į kalėjimą, vos pusės metų D. Valma atsidūrė vaikų namuose. Labai greitai atsirado globėjai, kurie panoro berniuką įsivaikinti. Kai D. Valmai suėjo treji metukai, mamą išleido iš kalėjimo. Moteris užsigeidė atgauti Deividą iš rūpestingų globėjų.

Mama išvažiuodavo dirbti į užsienį, o jį palikdavo su močiute. Kuo mama vertėsi užsienyje, D. Valma nenori atvirauti, tačiau prasitaria, kad tai tikrai buvo darbas fabrike ar kavinėje. Kai nebūdavo su močiute, D. Valmą prižiūrėdavo mamos draugė.

„Ji buvo psichiškai nesveika. Jei kažkuris iš jos vaikų kažką padarydavo, nukentėdavau aš. Mamos draugė liepdavo atsiklaupus virš galvos laikyti taburetę. Rankos turėdavo būti pakeltos į viršų. Ji liepdavo vogti iš kaimynų daržų daržoves, vaisius. Kai man buvo dešimt metų, neiškenčiau ir pasiskundžiau mokykloje dirbančiai socialinei darbuotojai. Papasakojau, kad mama mane paliko likimo valiai, niekas manimi nesirūpina, kad aš jaučiu nepriteklių, nuolat esu alkanas“, – savo sunkią vaikystę prisimena D. Valma.

Globėjams dėkingas už muziką

Socialinė darbuotoja paskambino buvusiems globėjams, kurie jį augino iki trejų metų. Geros širdies žmonės mielai sutiko atgal priimti likimo nuskriaustą vaiką ir tapti jo šeima. „Septynerius metus gyvenau pas globėjus Kupiškio rajone. Puikiai su jais sutariu, jie man kaip tėvai. Globėjai turi savo keturias dukras, tačiau niekada nesijaučiau gaunantis mažiau dėmesio. Jie beprotiškai myli vaikus ir priimti vieną iš vaikų namų visada norėjo.

Globėjai niekada man nedraudė bendrauti su mano giminėmis. Kai buvau visai mažas, mane nuolat lankydavo prosenelė. Mano gyvenimas pas globėjus įgavo visai kitas spalvas. Aš pradėjau mokytis muzikos mokykloje, man puikiai sekėsi. Globėjai įžvelgė mano gabumus, skatino nuolat judėti į priekį. Visa šeima ir dabar mane palaiko projekte, už mane balsuoja“, – džiaugiasi D. Valma ir priduria, kad už tai yra globėjams be galo dėkingas.

„X Faktoriaus“ dalyvis turi dar keturias seseris. Jos yra tos pačios mamos, tačiau nuo skirtingų vyrų. Dviejų iš jų D. Valma nėra matęs akyse ir net nežino, kur jos gyvena. Kiek girdėjo iš kalbų, dvynės seserys gyvena Panevėžio rajone. „Kažkada sutikęs mamą paklausiau, kur yra mano seserys. Ji man pasakė, kad užsičiaupčiau, tai ne mano reikalas“, – atvirauja D. Valma pridurdamas, kad su seserimis būtų įdomu susipažinti.

Šiuo metu D. Valmos tėvas sėdi kalėjime. Kaip prisimena projekto dalyvis, taip būdavo nuolatos. Vos paleistas į laisvę, jis vėl patekdavo už grotų už vagystes. Nors vyras vis šmėsteli sūnaus gyvenime, kartais jam paskambina, su tėvu jis nenori bendrauti. D. Valmos mama taip pat praleido pusę gyvenimo už grotų. „Kartais ji man paskambina. Dažniausiai būna apsvaigusi nuo alkoholio ir priekaištauja, kodėl aš nebendrauju su savo jauniausia seserimi. Man gaila mano jauniausios sesės, užjaučiu, kad jai tenka augti tokioje aplinkoje“, – sako D. Valma.

Didžiausias noras – sužavėti žiūrovus

Ir nors likimas nepagailėjo „X Faktoriaus“ dalyviui išbandymų, jis nesistengia ieškoti kaltų. „Einu į priekį ir nesidairau atgal. Stengiuosi būti geru žmogumi“, – pasakoja D. Valma. Daugeliui televizijos žiūrovų vaikinas atrodo itin pasitikintis savimi, o kartais net arogantiškas, D. Valma tikina, kad taip tikrai nėra. Vaikinas laisvu metu savanoriauja gyvūnų globos organizacijoje „Lesė“, į filmavimą palaikyti jo gyvai atvyksta daug draugų.

Praėjusią savaitę D. Valma buvo tarp trijų mažiausiai žiūrovų balsų surinkusių dalyvių. Jis džiaugiasi, kad vis dėlto pavyko patekti į antrąjį projekto finalą.  Pirmadienį D. Valma scenoje atliks Conchitos Wurst dainą „Rise Like a Phoenix“. „Į dalyvavimą „X Faktoriuje“ žiūriu labai atsakingai. Stengiuosi iš visų jėgų, labai noriu, kad žmonės mane palaikytų. Tikiuosi, kad šis pasirodymas jiems patiks labiau nei praėjęs“, – sako TV3 projekto dalyvis.

„Deivido istorija iš tiesų sujaudina. Jis užsidėjęs šalto žmogaus kaukę ir nerodo, ką jam teko išgyventi. Jis neprašo užuojautos, pats kabinasi nagais į gyvenimą. Jis labai talentingas žmogus, gali sudainuoti bet kokią dainą. Šiuo metu vyksta paieškos, kas galėtų būti jo atliekamų dainų repertuare, kas jam tinka. Jam trūksta tik didesnio žmonių palaikymo“, – sako vaikino mokytojas Saulius Urbonavičius-Samas.

TV3 nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: