Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Apytalaukio dvaras virs gyvybingu kultūros židiniu

Apytalaukio dvaras virs gyvybingu kultūros židiniu

Sausio 31 d. Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis ir VšĮ „Apytalaukis“ direktorė Rimutė Škudienė pasirašė sutartį, kuria 20 metų panaudos pagrindais laikinai neatlygintinai valdyti ir naudotis perduodama savivaldybei nuosavybės teise priklausanti Apytalaukio dvaro sodyba.

VšĮ „Apytalaukis“ perduoti septyni dvaro sodybos pastatai, iš kurių penki yra įrašyti į Nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą. Tai – rūmai, bokštas, šunidė ir du kumetynai.

Naujų sodybos šeimininkų planai – atlikus dvaro rūmų paveldo tvarkybos ir statybos darbus pritaikyti dvarą kultūros ir verslo reikmėms, atverti lankytojams ir padaryti gyvybingu traukos centru bei kultūros židiniu.

Rajono vadovas S. Grinkevičius džiaugiasi, kad Apytalaukio dvaras pagaliau rado šeimininkus.

„Pasitikiu VšĮ „Apytalaukis“ vadove R. Škudiene, kuri iš tikrųjų yra nuveikusi daug gražių darbų. Direktorė ryžosi atgaivinti Apytalaukio dvarą, padaryti jį patrauklų ir prieinamą mums visiems. Tikiuosi, kad po kelerių metų atnaujintas Apytalaukio dvaras taps Kėdainių krašto puošmena“, – kalbėjo S. Grinkevičius.

VšĮ „Apytalaukis“ direktorės padėjėja Snieguolė Surblienė viliasi, kad Kėdainių krašte atgims dvarų kultūra.

„Džiaugiamės perėmę Apytalaukio dvarą. Mums svarbu kuo skubiau pradėti kultūros paveldo objektų tvarkybos darbus. Todėl šie metai nusimato ypač darbingi. Būtina pašalinti daug avarinių grėsmių, sutvirtinti dvaro pamatus ir sienas. Ateityje dvarą norime pritaikyti kultūrinei ir edukacinei veiklai. Manome, kad Apytalaukio dvaras trauks vietinius gyventojus ir turistus“, – kalbėjo S. Surblienė.

Apytalaukio dvaras yra paveldo objektas – dvaro išorė ir vidus bus atkurti pagal ikonografinę medžiagą, kuri yra studijuojama.

Kėdainių rajono savivaldybės inf. ir nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top