Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Atkurtos Lietuvos 100-mečio žingsniai Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ bendruomenėje

Atkurtos Lietuvos 100-mečio žingsniai Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ bendruomenėje

Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ bendruomenė Atkurtos Lietuvos metais planuoja įgyvendinti per 20 įvairių iniciatyvų, renginių, skirtų Atkurtos Lietuvos 100-mečiui. Juose dalyvauja kartu visa bendruomenė ar atskiros jos grupės. 100-mečiui skirti renginiai – tai ne pabiros ar specialiai išgalvotos priemonės, o atsakingai 2018 m. Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ veiklos planą kūrusios darbo grupės ir pačių bendruomenės narių pasiūlytos veiklos, dauguma nuosekliai integruotos į ugdymo procesą.

Iki 2018 m. Vasario 16-osios – TIKROJO ATKURTOS LIETUVOS 100-OJO GIMTADIENIO – spėta nemažai nuveikti:

 • Pirmiausia Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ bendruomenėje gražiai, kūrybiškai pasipuošėme ir toliau dabiname savo erdves kiekvienam lietuviui miela trispalve tautine atributika.
 • Tautiškai pasipuošėme visus langus.
 • Telšių lopšelyje-darželyje „Berželis“ įkurta speciali „Berželio“ galerija, kurioje veikia nuolatinė, kaskart vis atnaujinama ekspozicija, kuriama visų bendruomenės vaikučių.
 • Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ priešmokyklinio ugdymo grupių „Riešutėliai“ ir „Viščiukai“ ugdytiniai bei paminėtų grupių priešmokyklinio ugdymo pedagogės vyr. auklėtoja Regina Andrejauskienė, auklėtoja metodininkė Aušra Jonkienė ir auklėtoja metodininkė Regina Klemovienė pakvietė grupių mamytes ir tėvelius, vaikučius, darbuotojas į šventiškai kilnią akciją – Lietuvos 100-ajam gimtadieniui pagerbti nupinti šimtą trispalvių pynučių, jomis puoštis ir dovanoti jas Telšių gyventojams. Džiugu sakyti, kad pynutes pynė patys vaikai, mamos ir tėčiai, sesės ir broliai, močiutės ir seneliai, grupių darbuotojos. Trys kartos lietė trispalves.
 • Nusipynus 100 trispalvių pynučių, dvi darželio komandos pasiskirstė po Telšių miestą ir su šventine nuotaika, jau visai artėjant ATKURTOS LIETUVOS 100-AJAM GIMTADIENIUI, pasidalijo jomis su Telšių rajono meru, administracijos direktoriumi, Švietimo ir sporto skyriaus vedėja, kitais Telšių rajono savivaldybės darbuotojais, kaimyninių įstaigų – Telšių vyskupijos katechetikos centro, Telšių K. Praniauskaitės viešosios bibliotekos, Telšių kultūros centro, gėlių salono „Nasturtė“, knygyno ,,Pegasas“ – darbuotojais, Žemaitijos sostinės praeiviais.
 • „Varliukų“ grupės bendruomenė, vadovaujama auklėtojų Stanislavos Balčiūnienės ir Rimos Suprogonienės įgyvendina projektą „Aš myliu Lietuvą“.
 • Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ atstovės simboliškai prisijungė prie pilietinės iniciatyvos vasario 16 d. Telšių Nepriklausomybės aikštėje iš trispalvių sudėti skaičių ,,100“.
 • Grupė mūsų vaikučių (tarp 100 darželinukų) vasario 16 d. įsijungė į Lietuvos Respublikos himno giedojimą pagrindiniame šventiniame koncerte Telšių turgaus aikštėje.
 • Kartu su kitomis ikimokyklinio ugdymo įstaigomis dalyvavome Lietuvos 100-mečiui skirtame renginyje-akcijoje „Rašytiniai simboliai gamtoje ir architektūroje“ – mūsų bendruomenei atstovavo visapusiškai lietuviškumą puoselėjanti Astos ir Mindaugo Šimkevičių, 5 vaikučių tėvų, šeima.
 • Pradėjome akciją ,,100 BERŽELIO SVEIKINIMŲ“: suprasdami, kad Lietuva, kelias į jos tapatumo ir prasmės suvokimą prasideda nuo kiekvieno iš mūsų, nuo kiekvieno Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ bendruomenės nario (ugdytojo, sutiktojo, palydėtojo…), pirmiausia vaikučių sukurtais trispalviais darbeliais padėkojome grupėms Darželio taryboje atstovaujantiems tėveliams, kurie negailėdami laiko savo išmintį, įžvalgas, pastebėjimus, idėjas dovanoja bendram tikslui tam, kad vaikai augtų ir ugdytųsi dori, atsakingi, saugūs, kūrybingi lietuviai. Kartu pasidžiaugėme puikia Darželio taryboje dirbančių tėvelių komanda: pirmininke Donata Armaliene, Ernesta ir Augustinu Baltmiškiais, Salomėja Antanavičiene, Jolita Antanavičiūte-Gedgaudiene, Ernesta Bulatoviene, kuri tikroji Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ bendruomenės potencialo pridėtinė vertė.
 • Saugodami vieni kitus nuo Telšių savivaldybėje paplitusios gripo epidemijos, vasario 15 d. ATKURTOS LIETUVOS 100-MEČIO PAMINĖJIMĄ savo bendruomenėje surengėme lauke: kartu giedojome Lietuvos himną, dainavome lietuviškas dainas, žaidėme, trispalvėmis juostelėmis papuošėme Edukacinės lauko klasės medžius, paleidome į dangų trispalvius balionus, linkėdami Lietuvai laisvai gyvuoti ilgiausius amžius; šventėme išradingai, nuotaikingai, džiugiai ir pakiliai.

Kiekvienam iš mūsų kartais kyla klausimas: o kaip suprasti, kad mus myli, kaip patiems parodyti meilę, ką turime daryti, kad ją išreikštume. Turbūt aišku viena: turėtume daryti tai, ką galime, taip, kaip galime, svarbu, kad nuoširdžiai ir natūraliai. Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ bendruomenėje būtent tokios nuostatos ir laikomės: veikdami taip, kad mūsų lietuviškoji tapatybė būtų ne proginė, o gyvas, nuolatinis procesas, ypač ugdant mažuosius, kurie tik pradeda pažinti savo Tėvynę. Belieka pasidžiaugti, kad mums, ugdytojams, tikra laimė – galėti dalyvauti tame stebuklingame mažųjų pažinimo procese, kartu su jais tyrinėjant Lietuvos istoriją, kalbą, kultūrą, tradicijas ir taip kasdien vis naujai atrandant neišsenkančius lietuviškosios tapatybės lobius.

Irena Daubarienė, Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ direktorė

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top