Pradinis / Kultūra / Audriaus Stonio filmui – pagrindinis latvių kino apdovanojimas

Audriaus Stonio filmui – pagrindinis latvių kino apdovanojimas

Pirmadienį Rygoje surengtuose Nacionaliniuose latvių kino apdovanojimuose „Didysis Kristupas“ režisieriaus Audriaus Stonio filmas „Laiko tiltai“, kurtas drauge su latvių režisiere Kristīne Briede, buvo pripažintas geriausiu ilgametražiu dokumentiniu filmu. Pagrindinėje ilgametražių dokumentinių filmų kategorijoje varžėsi net 5 kino juostos ir tokie legendiniai latvių kino meistrai kaip Ivars Seleckis, kiti žinomi latvių režisieriai Dāvis Sīmanis, Raitis  Ābele, Lauris  Ābele, Kristīne Želve.

„Latvijos nepriklausomybės šimtmečio metais, kai šalyje buvo sukurta tiek filmų, kiek niekad anksčiau, kai visi talentingiausi režisieriai konkuravo toje pačioje kategorijoje, tiek Audriui, tiek Lietuvai šitas apdovanojimas turėtų būti ypatingas“, – sako filmo koprodiuseris Uldis Cekulis.

Filmas „Laiko tiltai“ pasakoja apie poetinio dokumentinio kino gimimą Baltijos šalyse. Anot filmo prodiuserio Arūno Matelio, tai labai įtaigus kinematografinis esė, dialogas tarp kelių kino kartų arba nutiestas tiltas tarp praeities ir dabarties. „Visi filmo herojai tiesiogiai ar netiesiogiai buvo mano mokytojai. Kino kalbos mokiausi būtent iš jų filmų. Pokalbiai ir susitikimai su jais padėjo man suprasti, kas yra dokumentinis kinas ir kodėl jam verta skirti savo gyvenimą. Už tai liksiu amžinai jiems dėkingas. Būtent todėl šis filmas – meilės laiškas skirtas jiems“, – sako režisierius A. Stonys.

Filmas, kurio pasaulinė premjera liepos mėnesį įvyko Tarptautiniame A klasės Karlovi Varų kino festivalyje, jau šį sekmadienį, lapkričio 18 d., bus pristatytas Lietuvos žiūrovams Europos šalių kino forume „Scanorama“.

Filmas „Laiko tiltai“ – bendras Baltijos šalių projektas, kurį prodiusavo Arūnas Matelis, Algimantė Matelienė („Studio Nominum“, Lietuva), Uldis Cekulis („VFS Films“, Latvija) ir Riho Västrik („Vesilind“, Estija) bei parėmė Lietuvos kino centras, Latvijos nacionalinis kino centras, Estijos kino institutas, prestižiniai Europos kino fondai „Eurimage“ ir „Media“, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, Latvijos ir Estijos nacionalinės televizijos.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: