Pradinis / Kultūra / Bachčisarajuje pristatytas Lietuvos totorių kultūrinis paveldas

Bachčisarajuje pristatytas Lietuvos totorių kultūrinis paveldas

small_ixclk93114

Birželio 14 d. Bachčisarajuje buvo svetingai sutikta Lietuvos totorių delegacija, atvykusi pristatyti Lietuvos totorių kultūrinio paveldo, o  Bachčisarajaus Krymo istorijos muziejuje atidaryta garsaus lietuvių fotomeninko Gintaro Česonio fotografijų paroda apie Lietuvos totorius. Renginį pasveikino Lietuvos kultūros ataše Ukrainoje Daiva Dapšienė.

Lietuvos totoriai  atvyko į Krymą susitikti su savo tautiečiais ir supažindinti su Lietuvos žemėje  išlaikyta protėvių kultūra, tradicijomis ir papročiais, papasakoti apie savo nūdieną, aptarti Europos Sąjungos skiriamą dėmesį tautinių mažumų klausimams. Lietuvos totorių delegacijos vadovas  Lietuvos totorių bendruomenių sąjungos pirmininkas dr. Adas Jakubauskas pristsatė enciklopedinį leidinį apie daugiau kaip prieš 600 metų Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje apsigyvenusius ir šiandien Lietuvoje tebegyvenančius totorius – „Lietuvos totoriai istorijoje ir kultūroje“. Pažymėtina, kad pirmasis nepriklausomo Krymo valdovas Chadži Girėjus gimė Trakuose. Jis taip pat apžvelgė Lietuvos vykdomą tautinių mažumų politiką, siekiant užtikrinti visapusį tautinių mažumų dalyvavimą šalies visuomenės, politiniame, socialiniame ir kultūriniame gyvenime.

Renginio metu pristatytas 2005 m. sukurtas  dokumentinis  filmas „Murzų ainiai Lietuvos žemėje“ (režisierius –  Leonidas Glušajevas, scenarijaus autoriai Leonidas Glušajevas ir Adas Jokubauskas), apžvelgiantis daugiau nei 600 metų saugomą Lietuvos totorių istoriją: religiją ir religinių apeigų specifiką, tradicijas, papročius, buitį. Susirinkusius dainomis džiugino Lietuvos tautinių mažumų folkloro ir etnografijos centro totorių folkloro ansamblis „Ilsu“ (vadovė Almira Trakšelienė).

Renginys parengtas  bendradarbiaujant su Krymo istorijos muziejumi „Larišez“ , LR Ambasada Ukrainoje, LR Kultūros ministerija,  Tarptautinių kultūros programų centru.

Informaciją parengė LR Kultūros atašė Ukrainoje Daiva Dapšienė

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: