Pradinis / Lietuviai svetur / Baltijos šalys pristatytos Oregono sostinėje

Baltijos šalys pristatytos Oregono sostinėje

Paskutinį birželio mėnesio savaitgalį ant Vilameto upės pakrantės lygiai prieš 20 metų duris atvėrusiame Riverfront parke Seilemo mieste praūžė jau 21-asis tarptautinis „Pasaulio ritmų“ (angl. „World Beat“) festivalis.

Lietuviai festivalio metu dalijo visų trijų Baltijos šalių bukletus, pasakojo apie Latvijos, Lietuvos ir Estijos turizmo galimybes, siūlė mūsų kulinarinio paveldo gėrybes ir suvenyrus

Nuo penktadienio popietės iki sekmadienio vakaro Oregono valstijos sostinėje apsilankė apie 25 tūkstančius žmonių, tarp jų pirmą sykį šio festivalio istorijoje su atskira ekspozicija dalyvavo ir lietuviai. Portlando Lietuvių Bendruomenės apylinkė atstovavo šiemet Valstybės atkūrimo šimtmetį mininčioms Baltijos pajūrio šalims.

LR Garbės konsulo Portlande Randy L. Miller bei Seileme jau kurį laiką gyvenančio buvusio vilniečio Grishos Alpernas iniciatyva „Pasaulio rimtų“ generalinės direktorės Kathleen Fish į šių metų festivalio dalyvių sąrašą įtraukti lietuviai ne tik dalijo visų trijų Baltijos šalių turizmo galimybes pristatančius bukletus, bet ir įvairių tautybių lankytojams siūlė populiariausių iš Lietuvos importuotų maisto produktų, Los Andžele specialiai šiam renginiui iškeptos Linos duonos, suvenyrų, knygų, muzikos, DVD filmų, sportinių marškinėlių bei atributikos. Šių eilučių autorius taip pat inicijavo draugišką šalia lietuvių įsikūrusių palestiniečių, libaniečių bei izraeliečių diskusiją – būtent tai prieš dvi dešimtis metų dvi Oregono sostinėje apsigyvenusios mamos kartu su savo dukterimis akcentavo, nusprendusios surengti tokį įvairialypį kultūrų festivalį pirmą kartą, – kad pažintume vieni kitus, išvengtume rasinės ar tautinės diskriminacijos, žmonių ir tautų nesusikalbėjimo ar priešiškumo, neapykantos. Nors nuo 1997-ųjų vasario prabėgo daugiau nei 20 metų, šių dienų pasaulyje panašių iššūkių nė kiek nesumažėjo, taigi ir „Pasaulio ritmų“ įkūrėjų 1997 m. pradėtas festivalis neprarado savo aktualumo, o nuo šiol, tikėsimės, į jį organizatorių bus kviečiami ir kasmet dalyvaus ir mūsų tautiečiai.

Portlando Lietuvių Bendruomenė š. m. rugsėjo 28–30 d. organizuoja pirmąją XXII Tarybos sesiją, į kurios renginius mielai kviečia ir kitus besidominčius LB apylinkių atstovus, apie tai daugiau informacijos skelbiama oficialioje org. komiteto svetainėje www.tarybossesija.com.

Laurynas R. Misevičius

Grishos Alpernas ir Lauryno R. Misevičiaus nuotraukos

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: