Pradinis / Lietuviai svetur / Baltiškos Joninių tradicijos Vašingtono centre

Baltiškos Joninių tradicijos Vašingtono centre

Lietuvai, Latvijai ir Estijai švenčiant valstybingumo atkūrimo šimtmečius, Baltijos šalių vienybė Jungtinėse Amerikos Valstijose ypač ryški: nuo bendrų Amerikos lietuvių, latvių ir estų bendruomenių renginių, Baltijos šalių ir JAV viršūnių susitikimo ir užsienio reikalų ministrų vizitų iki nuolatinio Baltijos šalių ambasadų bendradarbiavimo Vašingtone.

Joninės, arba Vidurvasario šventė, turinti senas tradicijas tiek Lietuvoje, tiek Latvijoje, tiek Estijoje, – dar viena ypatinga proga švęsti Baltijos šalių partnerystę.

Vašingtoniečiams ir miesto svečiams čia reziduojančios Lietuvos, Latvijos ir Estijos ambasados Vašingtono miesto centre, Dupont Circle parke 2018 m. birželio 23 dieną pasiūlė įvairiausių Vidurvasario tradicijų, liaudies šokių, folkloro, pasakojo šalių istorijas, pristatė paveldą ir turizmo galimybes.

Kelis dešimtmečius gyvuojanti tautinių šokių grupė „Malūnas“ iš Baltimorės šokėjų, išvykusių į Lietuvos dainų iš šokių šventę, trūkumą kompensavo į savo šokių ratą įtraukdama Vidurvasario šventės lankytojus, o folkloro ansamblis „Jorė“ vašingtoniečius žavėjo tradicinėmis Joninių dainomis ir kvietė mokytis sutartinių.

Prognozuojamas lietus lankytojų neatbaidė. Per keturias valandas renginyje apsilankė beveik 5 tūkst. lankytojų. Ambasadų komandos skaičiavo, kad su Joninių vainikais padaryta daugiau nei 10 tūkst. nuotraukų.

Ambasados Vašingtone inf. ir nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top