Pradinis / Kultūra / „Baltos varnos“: „Mūsų tikslas – priminti, kokias nuostabias tradicijas turi mūsų tautos muzika“

„Baltos varnos“: „Mūsų tikslas – priminti, kokias nuostabias tradicijas turi mūsų tautos muzika“

Šeimyninių duetų projekto dalyvės dvynės Teresė ir Milda Andrijauskaitės iš karto pavergė ne tik komisijos narių, bet ir LRT žiūrovų širdis. „Mums pačioms be galo netikėta, kad tokia rami daina kaip „Dalija“ sulaukė tiek daug skirtingų žanrų gerbėjų dėmesio“, – džiaugiasi „Baltos varnos“.

Merginos scenoje – ne naujokės. Jų kelią nuolat lydėjo ne tik sėkmė mokyklinio amžiaus vaikų muzikos festivaliuose, bet ir įspūdingi apdovanojimai. „Kai laimėjome Sauliaus Mykolaičio vardo premiją, net pačios nesupratome, koks tai didelis įvertinimas. Po apdovanojimų pasiskaitėme internete ir suvokėme – oho… Vis dėlto didžiausiu laimėjimu laikome tai, kad žmonės nori klausytis mūsų dainų“, – pasakojo atlikėjos.

Milda ir Teresė pasakoja, kad didžiausias įkvėpimas – jų tėvai. „Tėtis – muzikantas iki smegenų šaknų. Mama – tautodailininkė, kuri net pasiuvo Mildai vestuvinę suknelę. Nuo vaikystės augome meniškoje aplinkoje, o dar mokykloje prasidėjo „Baltų varnų“ veikla. Į „Du balsai – viena širdis“ atėjome ne tik parodyti save. Mūsų tikslas – priminti, kokias nuostabias tradicijas turi mūsų tautos muzika“,  – neslėpė dvynės.

„Nenorime per prievartą kišti folkmuzikos. Vis dėlto pažiūrėkite, kaip tai yra linksma, kaip nuostabu. Mes turime tokių muzikinių niuansų, kurių nerasi net džiazo muzikoje. Tradicinė muzika gali būti tikras malonumas, o mitas, kad ji skirta tik vyresnio amžiaus žmonių kapeloms, seniai paneigtas“, – pasakojo menininkės, save vadinančios etnokultūros chuliganėmis.

„Niekada į šį projektą nežiūrėjome kaip į galimybę konkuruoti su kitais šeimyniniais duetais. Net atvirkščiai! Brolių grupė „Kūjeliai“ – puikūs mūsų draugai, su kuriais susidūrę scenoje neįtikėtinai linksmai šėlstame, su kitomis dvynių poromis be galo norime susipažinti – įdomios bendros patirtys. Bet kuriuo atveju, kad ir kur būtume – scenoje ar kasdieniame gyvenime, – esame didžiausios konkurentės viena kitai. Kaip gali būti kitaip?“ – juokavo dvynės.

LRT nuotr.

 

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: