Pradinis / Kultūra / „Baltų kelias“ – kultūros paveldui saugoti ir turizmui plėtoti

„Baltų kelias“ – kultūros paveldui saugoti ir turizmui plėtoti

Lietuvoje ir Latvijoje iki šiol nebuvo sistemos, kuri sujungtų paveldą, kultūrą, turizmą ir verslą. Asociacija „Baltų centras“ ėmėsi projekto „Nacionalinis / tarptautinis kultūros kelias „Baltų kelias“ siekdama plėtoti kultūrinį turizmą. Kol kas partnerių tinklas buriamas dviejose šalyse numatant plėstis ir toliau. Surengtas seminaras ir pirmas partnerių susitikimas pateisino jau antrus metus kultūrinį turizmą plėtojančių šiauliečių lūkesčius. Susirinkusieji skatino tęsti pradėtus darbus.

Dviejų dienų seminare Vilniuje, Kultūros ministerijoje, vėliau persikėlusiame į Šiaulių universiteto biblioteką, „Aušros“ muziejaus Archeologijos skyrių ir Naisių Baltų dievų muziejų, dalyvavo per šimtą kultūros, turizmo sričių specialistų iš Latvijos ir Lietuvos. Apžvelgti projekto veiklos rezultatai, numatytos tolesnių darbų gairės, išklausyta vertingų patarimų ir pastebėjimų.

Projekto „Baltų kelias“ vadovė Rūta Stankuvienė teigė, kad projektu siekiama aktualizuoti ir išsaugoti baltišką savastį, nacionalinį ir regionų kultūros paveldą. Kelias jungia visas šešiasdešimt Lietuvos savivaldybių. Iš jų į projekto organizatorių kvietimą tapti partneriais atsiliepė 39. Iš daugiau nei šimto Latvijos savivaldybių susidomėjimą „Baltų keliu“ parodė pusė jų, į seminarą atvyko per trisdešimt įvairių latvių organizacijų atstovų.

Vadovė sako, kad projektu siekiama ne tik supažindinti žmones su tuo, kaip gyveno baltai. Taip būtų plėtojamas turizmas, verslas teikiant apgyvendinimo, maitinimo paslaugas, tolesnėje ateityje būtų galima kalbėti ir apie užsieniečių srautus. Teminių maršrutų kūrimas sudaro galimybę pažinti ne tik pilis, dvarus, bet ir lokalesnes vietas, smulkesnius turizmo objektus. Pastaruoju metu vietinis turizmas labai auga, tačiau trūksta kompleksinių rinkodaros priemonių.

„Tai ilgas procesas, reikalaujantis daug darbo ir ne vienos krypties specialistų pastangų. Jau yra sukurti virtualūs maršrutų modeliai, bet reikia tęsti darbus, toliau gilintis, įvertinant, kas yra vertinga paveldo požiūriu, kas įvairiais aspektais yra patrauklu laisvalaikį leidžiantiems žmonėms“, – įsitikinusi Šiaulių valstybinės kolegijos Verslo ir technologijų fakulteto prodekanė, turizmo specialistė, aukščiausios kategorijos gidė Virginija Latvėnienė.

Organizacijos norėtų bendradarbiauti pritaikydamos istorijos, kultūros paveldo objektus, parkus, infrastruktūrą kurti patrauklesnei vietovei, organizuoti renginiams, bendroms edukacinėms programoms.

Projekto organizatoriai tikisi finansavimo kitam projekto etapui. Organizacijos nori pritraukti lėšų „Baltų keliui“ įgyvendinti, maršrutams per Lietuvą ir Latviją sukurti. Jau kuriami Baltų kultūros centrai, kai kurios ekspozicijos specializuotos, daug kas mato, kaip būtų minima Baltų vienybės diena, kaip galima organizuoti renginius pritraukiant lankytojų, verslininkų iš įvairių vietovių.

Organizatorių nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: