Pradinis / Kinas, muzika, TV / Be gyvybės ženklų gimusi mergaitė dabar dovanoja šypsenas

Be gyvybės ženklų gimusi mergaitė dabar dovanoja šypsenas

Kartu su Taira Seržentaite – Lietuvos dailiojo čiuožimo jaunių čempione – „Išsipildymo akcija“ aplankė mažąją Adelę, kuri gyvenimą išsikovojo ne šiaip sau, ir jos mamą, kasdien besidžiaugiančią mažais dukters stebuklais. Adelė buvo labai laukiamas antras vaikas šeimoje. Tačiau nėštumas buvo sudėtingas ir neramus.

„Greitoji atvažiavo, kai jau nebebuvo širdies tonų, pranešė į klinikas, kad su negyvu naujagimiu atveža“, – siaubingas akimirkas prisimena Adelės mama.

Dėl nuolatinių kraujospūdžio šuolių 38 nėštumo savaitę jautusi didelį nerimą dėl pablogėjusios savijautos Eglė nuėjo pas gydytoją. Tačiau čia jai buvo pasakyta, jog tiesiog yra pernelyg jautri.

Naktį pažadinta nenormalios būsenos, plūdusi kraujuose, ji suprato, kad įvyko blogiausia, kas galėjo nutikti. Klinikose viskas vyko akimirksniu. Nuo atvežimo praėjus 6 minutėms, buvo operuota ir pagimdė negyvą mergaitę, kuri gaivinta vis dėlto parodė gyvybės ženklų… Jokių pirmų ašarų, jokio akyčių kontakto ar pirmo prisilietimo, tik tuštuma ir nežinia. Dėl ateities medikai taip pat stiprių vilčių nedavė, tačiau Adelė pati kabinosi į gyvenimą. „Jos nuotaika, šypsena – didžiausias variklis. Ji turi motyvacijos, pati nori“, – dukrytės stiprybe stebisi mama.

Išmokti priimti likimą ir auginti savo vaiką laimingą teko išmokti ir Adelės tėveliams, kai dėl nepakeliamų mažylės gydymo išlaidų šeimą išskyrė emigracija. Tėtis dirba Norvegijoje, kad mergaitei būtų užtikrinta visavertė reabilitacija ir ji galėtų stiprėti, todėl visas krūvis tenka mamai.

Dėl cerebrinio paralyžiaus Adelytė labai jautri, pažeidžiama ir dažnai būna irzli. Nors jai dveji metukai, savo elgesiu ir raida ji primena tik 6 mėnesių kūdikį: nevaikšto, nesivarto, nekalba, nelaiko galvytės. Vis dėlto Adelės stiprioji pusė – socializacija. Mergytė šypsosi, bando akimis užmegzti ryšį, stebi aplinką, bando kalbėti. Gydytojai nieko nežada, tik pabrėžia, kad nuleisti rankų negalima ir daug dirbant yra tikimybė, jog Adelė galės vaikščioti bent su specialia įranga.

Užsimezgusi nuoširdi Adelės ir čiuožėjos Tairos draugystė – tai didžiausia pamoka mums visiems – besąlygiškai mylėti ir tokius vaikus bei tikėti, kad mūsų pagalba prasminga. „Jei man blogai sekasi, niekada nepasiduodu.  Visada pasakau sau, kad visko yra, visko gali būti ir tiesiog toliau čiuožiu“, – sako Taira ir kviečia susivienyti dėl bendro tikslo, kad Adelė ir toliau su šypsena skaičiuotų net mažas savo pergales. Reabilitacijai reikalinga suma – 6000 eurų. Tai vienas iš nedaugelio būdų bandyti pasipriešinti ligai… Pabandykime tai padaryti visi kartu.

„Išsipildymo akcija“ šiemet jau 15 kartą kviečia visus susiburti ir pagelbėti vaikams, kuriems mūsų pagalba reikalinga labiausiai. TV3 ir SEB banko organizuojama „Išsipildymo akcija“ sėkmingai gyvuoja jau nuo 2003 metų. Kaip aukoti vaikams, galite sužinoti užsukę į „Išsipildymo akcijos“ svetainę.

TV3 nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: