Pradinis / Sportas / Bėgimo varžybose Kaune dalyvavo ir profesionalai, ir darželinukai

Bėgimo varžybose Kaune dalyvavo ir profesionalai, ir darželinukai

Saulėtą šeštadienį apie 1000 sportiškai nusiteikusių žmonių dalyvavo pirmą kartą Kaune surengtose varžybose „Ąžuolyno bėgimas“. Dalyviams bėgimo pradžią skelbė su sūnumi atvykęs disko metikas Andrius Gudžius.

„Matome, kad mūsų renginio tikslas pasiektas. Į jį susirinko tiek profesionalūs bėgikai, tiek mėgėjai, kuriems tokios varžybos yra pirmosios jų gyvenime. O ką jau kalbėti apie gausų būrį darželinukų ir pradinukų. Tikimės, kad renginio dalyviai ir toliau aktyviai sportuos ir juos Ąžuolyno parke sutiksime bėgiojančius, sportuojančius ar tiesiog atėjusius pasivaikščioti su draugais ar šeima“, − svarstė bėgimą organizuojančio S. Dariaus ir S. Girėno sporto centro direktorius Giedrius Bielskus.

Dalyvavo darželinukai ir profesionalai

Rungtyse dalyvavo apie tūkstantį dalyvių. Ilgiausioje pusės maratono distancijoje varžėsi kiek daugiau nei 30 sportininkų, 10 km distanciją rinkosi apie 60 dalyvių, o 5 km sportinę trasą išbandė ir dėl prizų kovojo 112 dalyvių. Organizatorius nustebino 5 km laisvos distancijos, kurioje nebuvo matuojamas laikas ir pretenduojama į prizus, dalyvių skaičius. Jų susirinko daugiau nei keli šimtai.

„Panašu, kad šią distanciją rinkosi žmonės, bėgimo varžybose dalyvaujantys pirmą kartą ir norintys tiesiog išbandyti save, suprasti, kaip jiems sekasi bėgimo trasoje. Buvo ir tokių, kurie tiesiog norėjo linksmai su draugais praleisti laiką. Kitą kartą tikimės juos išvysti jau sportinio bėgimo rungtyse“, − pasakojo G. Bielskus.

Renginyje aktyviai dalyvavo ir moksleiviai. 400 metrų moksleivių bėgimo rungtyje dalyvavo apie pusė šimto jaunuolių, o 100 metrų pradinukų ir darželinukų bėgimo rungtyje – net pusantro šimto. Aktyviai rinkosi šeimos į 400 metrų šeimų bėgimą, buvo galima išvysti net 40 tėvų, bėgančių ir stumiančių vežimėlius. Daug susirinkusiųjų dėmesio sulaukė ir 100 metrų žmonų nešimo varžybos. Čia varžėsi 11 porų.

Laimėtojai

Pirmiausia finišą kirto 5 kilometrų Kauno maratono klubo narys Regimantas Tarasevičius (16 min. 54 sek.), antras finišavo Lukas Tarasevičius (17 min. 14 sek.). Trečias distanciją įveikė Eimantas Petrulevičius (18 min. 20 sek.).

„Trasa buvo labai lengva. Nebuvo įkalnių ar nuokalnių, dalis trasos buvo ąžuolų šešėlyje, tad nebuvo baisu perkaisti. Nors buvo keletas aštrių posūkių, bet trasą pavyko įveikti išvengiant didesnių nesklandumų“, − kvapą gaudydamas pasakojo 5 km bėgimo rungties nugalėtojas R. Tarasevičius.

Tarp merginų greičiausiai 5 km įveikė Ieva Želvytė (20 min. 32 sek.). Antra atbėgo Simona Janavičiūtė (21 min. 9 sek.). Trečia 5 km distanciją įveikė Evelina Laukytė (22 min. 53 sek.).

10 kilometrų distancijoje triumfavo Tomas Bizimavičius (34 min. 39 sek.) ir Loreta Kančytė (39 min. 58 sek.). Atgavę kvapą ir pasiilsėję, jie taip pat dalyvavo Lietuvos studentų kroso čempionato bėgimo rungtyse. Antrą vietą šioje distancijoje užėmė Modestas Dirsė (35 min. 37 sek.) ir Rūta Marija Trimonytė (42 min. 37 sek.). Treti atbėgo Lukas Mankevičius (36 min. 20 sek.) ir Roberta Gentvilaitė (49 min. 48 sek.).

Ilgiausioje pusės maratono distancijoje triumfavo Dzimitry Dzerazenka (1 val. 12 min.). Nuo jo vos 36 sekundėmis atsiliko Aurimas Skinulis (1 val. 12 min. 35 sek.). Trečias atbėgo Vytautas Gražys (1 val. 17 min. 3 sek.).

Pusės maratono distancijoje dalyvavo dvi moterys. Greičiausiai distanciją įveikė Jurgita Levertavičiūtė (1 val. 30 min. 52 sek.), o antra atbėgo Seda Bukšnienė (1 val. 40 min. 27 sek.). Nugalėtojams buvo išdalyti beveik 4,5 tūkstančio eurų vertės dovanų čekiai ir kitos rėmėjų dovanos.

Žvaigždės džiaugėsi geru oru ir trasa

Renginyje bėgo ir daug gerai žinomų sporto ar pramogų pasaulio žvaigždžių. Savo jėgas išbandė šuolių į vandenį Lietuvos čempionas Ignas Barkauskas, šokėjas Marius Gaižauskas, modelis Jolanta Leonavičiūtė, „Aistės-LSU-Paradis“ krepšininkės, „F.B.K Kaunas“ ir „Stumbro“ komandų futbolininkai. Ąžuolyno takais su visa šeima bėgo ir televizijos laidų vedėjas Gediminas Juodeika, šokėjas Saulius Skambinas, „Mis Lietuvos 2013“ titulą pelniusi Rūta Elžbieta Mazurevičiūtė, Lietuvos ralio ir lenktynių meistrai Vytautas Švedas ir Dainius Jocius.

Šokėjas Saulius Skambinas po varžybų džiaugėsi, kad pirmuosius 5 kilometrus įveikti nebuvo taip sunku, kaip tikėjosi. „Jau ilgą laiką rimčiau nebėgiojau. Šiandien bėgti sekėsi ganėtinai neblogai. Trasa buvo labai smagi, apėmė geros emocijos, susikaupiau ir tiesiog bėgau. Tikriausiai tai bus nepaskutinis mano bėgimas“, − po įveiktų rungčių pasakojo S. Skambinas.

Dalyviams ir jų palaikyti susirinkusiems artimiesiems koncertavo merginų trio „Easy“, vaikų grupė „Medutis“. Po iškilmingų apdovanojimų dalyviams dainavo Karina Krysko ir legenda tapusi grupė „Rondo“.

Kauno m. sav. inf.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: