Pradinis / Lietuviai svetur / Belgijos lietuviai surengė Jonines įspūdingame Prancūzijos slėnyje

Belgijos lietuviai surengė Jonines įspūdingame Prancūzijos slėnyje

Į nedidelį šiaurės Prancūzijos Laifour miestelį praėjusį savaitgalį rinkosi lietuviai bei baltų kultūros gerbėjai iš įvairių kraštų: Belgijos lietuviai čia jau septintą kartą organizavo Joninių šventę.

Šį kartą į Ardėnų kalnų slėnį ant Maso (Meuse) upės kranto susirinko dar nematytas skaičius svečių. Tarp jų – ne tik Belgijoje, Prancūzijoje, Liuksemburge ar Olandijoje gyvenantys lietuviai, bet ir nemažas būrys užsieniečių iš Jungtinės Karalystės, JAV, Čilės, Latvijos, Lenkijos, Ukrainos, aplinkinių miestelių prancūzai, valonai, flamandai. Tiek užsienio lietuvius, tiek užsieniečius ši šventė traukia ne tik kalnų slėnio gamta, bet ir Belgijos lietuvių entuziastų atgaivintomis baltų tradicijomis: senosiomis Rasų-Joninių dainomis, tradiciniais šokiais ir rateliais, archajiškais ritualais.

„Joninių koncepcija neabejotinai įdomi ir patraukli įvairių tautybių žmonėms. Tad kasmet į šventę ir net jos organizavimą įsitraukia vis daugiau lietuvių draugų užsieniečių – vieni per kitus susižino ir apsilankę kartą kitais metais jau ne tik patys atvyksta, bet ir atsiveža draugų. Džiugu, kad vis daugiau vakariečių susižavi baltų kultūra būtent dėl Joninių. Iš senų laikų atėjusios tradicijos aktualios šiuolaikiniam žmogui. Ir pati šventės estetika – gėlių vainikai, kupolės, laužai, tradiciniais kostiumais pasipuošę žmonės – vakariečiams sukelia neišdildomus įspūdžius“, – sakė šventės organizatorės Rasa Gražienė ir Indrė Butautytė.

Tarp gausių šventės dalyvių buvo maloniai netikėta išvysti ir Vilniaus arkivyskupą metropolitą Gintarą Grušą. Besilankydamas savaitgalį Briuselyje, kartu su ambasadoriumi prie NATO  Vytautu Leškevičiumi arkivyskupas užsuko ir į Laifour miestelį. Jo senutėje bažnyčioje prieš Jonines aukojo mišias čia atvykusiems lietuviams, o vėliau ir pats įsiliejo į šventės šurmulį.

Įspūdingas Joninių akimirkas Ardėnų kalnuose užfiksavo fotografė Greta Pikutienė (Greta Pikutienė Photo Stories).

BLB informacija

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: