Pradinis / Kultūra / Biblioteka vienišiems vaikams padėjo išleisti savo kurtą ir iliustruotą pasaką

Biblioteka vienišiems vaikams padėjo išleisti savo kurtą ir iliustruotą pasaką

Pasibaigus Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotai akcijai „Knygų Kalėdos“, Kauno apskrities viešoji biblioteka (toliau – KAVB) išleido Kauno miesto vaikų globos namų „Atžalynas“ ir „Namų židinys“ auklėtinių sukurtas ir iliustruotas pasakas: „Atžalyno vaikų pasakos“ ir „Žiemos pasakos“.

Šiemet pagrindinė akcijos tema buvo savanoriai; jie kvietė gyventojus ne tik tradiciškai dovanoti knygas šalies bibliotekoms, bet ir rengti knygų skaitymus vienišiems vaikams. KAVB kartu su savanoriais organizavo garsinius pasakų skaitymus ir kūrybines dirbtuves miesto vaikų globos namų auklėtiniams. Tada ir buvo sumanyta išleisti vaikų sukurtas ir iliustruotas pasakas.

Pasak idėjos autorių, ji kilo iš „Knygų Kalėdų“ misijos ir tikslo – skirti dėmesį globos namuose gyvenantiems vienišiems seneliams ir vaikams, skatinant juos kuo daugiau skaityti. Vaikai sureagavo labai teigiamai, įsijautė į kūrybinę veiklą; tai rodo ir galutiniai rezultatai, kurie yra stulbinantys.

„Džiaugiamės galėdami bendradarbiauti su KAVB, nes tokia partnerystė yra labai naudinga vaikams. Jie jaučiasi laimingesni ir reikalingi, nes gauna papildomo dėmesio. Toks bendradarbiavimas skatina vaikus domėtis, būti smalsius, todėl knyga jiems – pats didžiausias lobis ir turtas“, – teigia Kauno vaikų globos namų „Atžalynas“ direktorė Dalia Pajedienė.

Penktoji akcija „Knygų Kalėdos“ vyko nuo lapkričio 16 d. iki sausio 6 d. Visi norintieji galėjo dalyvauti įvairiuose renginiuose ir dovanoti šalies bibliotekoms naujas knygas arba prisidėti prie savanorių ir dalyvauti knygų skaitymuose bei vakaronėse vaikų ir senelių globos namuose, šeimynose, įvairiuose dienos centruose. Renginiuose dalyvavo daugiau kaip 2300 Lietuvos viešųjų ir mokyklų bibliotekų.

Vykstant akcijai KAVB kilo mintis išleisti vaikų globos namų „Atžalynas“ ir „Namų židinys“ auklėtinių kurtas ir iliustruotas pasakas. Jos buvo įteiktos globos namų direktorėms, o viena knyga bus įteikta ir Prezidentei Daliai Grybauskaitei.

KAVB nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: