Pradinis / Sportas / Brigita Biekšaitė – pasaulio linijinių šokių čempionė!

Brigita Biekšaitė – pasaulio linijinių šokių čempionė!

Pirmą kartą istorijoje pasaulio linijinių šokių čempionatą, vykstantį Jungtinėse Amerikos Valstijose, San Fransisko mieste, laimėjo lietuvė. Aukščiausios klasės titulą, vadinamą „SuperStar“, laimėjo 22 metų šokėja Brigita Biekšaitė.

„Linijiniai šokiai, priklausantys „country western“ rūšiai, populiariausi Amerikoje, nes iš čia jie yra kilę. Tačiau laikui bėgant jie išpopuliarėjo visame pasaulyje: tiek mėgėjai, tiek profesionalai buriasi į federacijas, organizuoja konkursus, šiuo metu vyksta stiprus judėjimas, kuriuo siekiama linijinius šokius kaip sporto šaką įtraukti į olimpinę programą“, – pasakojo Lietuvos linijinių šokių federacijos prezidentė, B. Biekšaitės trenerė Neringa Kirklienė.

Čempionatas, kuriame dalyvavo B. Biekšaitė, buvo skirtas linijinių šokių profesionalams: jį nuo 1987 m. organizuoja čia veikianti federacija „United Country Western Dance Council“, su kuria bendradarbiauja ir Lietuva.

B.Biekšaitė daugiau nei dešimt metų treniravosi ir dalyvavo įvairiuose konkursuose, kad surinktų pakankamą kiekį taškų, suteikiančių teisę varžytis šiame čempionate. Pirmojoje konkurso dalyje  reikėjo paruošti „Classic Line“ programą iš šešių skirtingų šokių stilių, o jas įvertinus buvo skaičiuojamas įvertinimų vidurkis. B. Biekšaitė už penkis šokių stilius buvo įvertinta pirma vieta, už šeštąjį – antra vieta. Antrojoje konkurso dalyje  reikėjo pristatyti savo sukurtą „Line Showcase“ choreografiją pagal skirtą stilių – čia B. Biekšaitė vėlgi pelnė pirmąją vietą.

„Be galo džiaugiamės, nes tai labai svarbus laimėjimas, reiškiantis perėjimą į aukščiausią lygį. Po tokių laimėjimų šokėjai paprastai kviečiami dalyvauti įvairiuose pasirodymuose su savo šou programa, dėstyti kitiems, teisėjauti konkursuose. Vadinamasis „SuperStar“ įvertinimas, kuris buvo suteiktas Brigitai, – labai svarus pasaulinis titulas“, – džiaugėsi N. Kirklienė. Jis suteikiamas tik suaugusiųjų klasės šokėjams, kurių amžius nuo 18 iki 29 m.

Iki šiol didžiausias suaugusiųjų klasės Lietuvos linijinių šokių pasiekimas buvo Gintarės Kirklytės 1-os vietos laimėjimas pasaulio linijinių šokių čempionate Vokietijoje 2009 m. (WCDF) pradedančiųjų kategorijoje.

„Galbūt yra manančių, kad linijiniai šokiai – kažkas nerimto, kam nereikia įdėti daug pastangų, tačiau tikiuosi, kad tokios pergalės padės atkreipti dėmesį į šią sporto šaką ir skirti jai daugiau dėmesio“, – vylėsi N. Kirklienė.

Kad populiarintų Lietuvoje linijinius šokius, kaip sporto šaką, Lietuvos linijinių šokių federacija kiekvienus metus, lapkričio mėn. pabaigoje, organizuoja Pasaulio reitingų linijinių, šokių porų ir šokių komandų čempionatą „UCWDC Lithuanian Open“.

Lietuvos linijinių šokių federacijos nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top