Pradinis / Sportas / Čempionate Vengrijoje penkiakovininkė G. Venčkauskaitė iškovojo 5-ąją vietą

Čempionate Vengrijoje penkiakovininkė G. Venčkauskaitė iškovojo 5-ąją vietą

Savaitgalį Vengrijoje surengtas atvirasis šios šalies uždarų patalpų šiuolaikinės penkiakovės čempionatas. Moterų varžybose dalyvavo penkios Lietuvos atstovės, o geriausiai sekėsi Gintarei Venčkauskaitei. Mūsų sportininkė surinko 1330 taškų ir užėmė 5-ąją vietą.

G. Venčkauskaitei ne itin sekėsi pirmosiose trijose rungtyse (24 vieta fechtavimo rungtyje, 26 plaukimo ir jojimo rungtyje), bet kombinuotoje šaudymo ir bėgimo rungtyje užimta antroji vieta leido šauti aukštyn bendrojoje įskaitoje.

Varžybų nugalėtoja tapo baltarusė Volha Papuš, surinkusi 1361 tašką. Antrąją vietą užėmė jos tautietė Tatsjana Jelizarova (taip pat 1361 taškas), trečia liko airė Natalya Coyle (1352), ketvirta – australė Chloe Esposito (1336).

Tarp kitų mūsų merginų geriausiai sekėsi Ievai Serapinaitei. Ji surinko 1396 taškus (7 vieta fechtavimo rungtyje, 8 – plaukimo, 1–13 vietos jojimo rungtyje (surinkti visi įmanomi 300 taškų), tačiau tik 30 vieta kombinuotoje rungtyje) ir užėmė 13-ąją vietą.

Ievos dvynė sesuo Emilija vėl įspūdingai pasirodė plaukimo takelyje (3 vieta), tačiau bendrojoje įskaitoje liko 23 vietoje (1229).

Lina Batulevičiūtė (1217) užėmė 26-ąją vietą, o pasaulio jaunimo reitingo lyderė Karolina Gužauskaitė (1055) – 34-ąją. Karolina fechtavimo ir kombinuotoje rungtyse užėmė 7-ąją vietą, bet bendrojoje įskaitoje aukščiau pakilti nepavyko dėl itin nesėkmingo jojimo – sportininkei nepavyko sėkmingai užbaigti trasos.

Varžybose Vengrijoje iš viso dalyvavo 44 sportininkės iš 13 šalių (Airija, Australija, Austrija, Baltarusija, Bulgarija, Ispanija, Italija, Kanada, Lietuva, Rumunija, Suomija, Turkija, Vengrija).

Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacijos inf.