Pradinis / Receptai / Cinamoninis vyniotinis su rikota

Cinamoninis vyniotinis su rikota

Įdarui:

300 g rikotos sūrio
4 a. š. cinamono
80–100 g cukraus
1 didelio kiaušinio
aliejaus kepti

Tešlai:

150 g miltų
140 g cukraus
3 kiaušinių
¼ a. š. sodos
⅓ puodelio vandens
1 a. š. vanilės ar migdolų esencijos

Glajui:

½ puodelio miltelinio cukraus
1 a. š. vanilės ar migdolų esencijos
~3 a. š. pieno

Gaminimo eiga:

Orkaitę įkaitinti iki 180 °C temperatūros.

Dubenėlyje elektriniu plaktuvu išplakti rikotą, cukrų, kiaušinį ir cinamoną. Skardą (kepiau 32×42 cm) iškloti kepimo popieriumi, patepti jį aliejumi ir supilti skystą masę. Tolygiai paskirstyti per visą plotą ir dėti į orkaitę. Kepti 10 min. Ištraukti ir pravėsinti.

Toliau į dubenį mušti kiaušinius ir gerai išplakti (~2 min.), suberti cukrų ir dar plakti ~2 min., kol masė pabals ir pasidarys kreminė. Berti miltus, sodą (juos tarpusavyje šiek tiek sumaišius), užmaišyti tešlą. Supilti vandenį, esenciją ir dar pamaišyti, kol masė taps vientisa. Bus gana skysta tešla. Supilti ją ant pravėsusio rikotos sūrio pagrindo, taip pat tolygiai paskleisti tešlą per visą plotą, dėti atgal į orkaitę ir kepti dar 20 min.

Ištraukus iš orkaitės viską daryti reikia gana greitai, kol biskvitas dar karštas. Apversti jį cinamonine puse į viršų, atsargiai nuimti kepimo popierių, išilgai supjaustyti į 5 juostas (jei pyrago norisi žemesnio, galima supjaustyti į 6). Imti 1 juostą ir greitai susukti į ritinėlį, dėti jį šalia kitos juostos ir sukti toliau, taip susukti visas juostas į vieną didelį vyniotinį.

Nedideliame dubenėlyje sumaišyti glajui skirtus produktus. Pašlakstyti juo pyragą.

http://laisvalaikisvirtuveje.blogspot.lt

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top