Pradinis / Aktualijos / D. Grybauskaitė: „Kiekvienas lietuvis, kad ir kur gyventų, yra labai svarbus Lietuvai“

D. Grybauskaitė: „Kiekvienas lietuvis, kad ir kur gyventų, yra labai svarbus Lietuvai“

Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su JAV lietuvių bendruomenės nariais ir lituanistinių mokyklų mokiniais dalyvavo Atvelykio šventėje. 

Į Lietuvos Respublikos ambasados JAV surengtą šventę atvyko per 100 Lietuvių mokyklos Vašingtone ir Kristijono Donelaičio lituanistinės mokyklos mokinių bei jų tėvelių. Prezidentė kartu su mažaisiais rideno margučius ir stebėjo vaikišką spektaklį, bendravo su JAV lietuvių bendruomenės nariais.

„Kiekvienas lietuvis, kad ir kur jis gyventų, yra labai svarbus Lietuvai. Pasaulyje mūsų nėra daug, todėl turime būti vieningi, vieni kitus palaikyti, drauge puoselėti lietuvybę, saugoti savo gimtąją kalbą ir tradicijas. Juk kiekvieno iš Jūsų sėkmės istorija yra ir visos Lietuvos sėkmės istorija“, – bendraudama su susirinkusiais lietuviais kalbėjo šalies vadovė.

Pasak Prezidentės,  JAV lietuvių bendruomenė visados buvo labai stipri ir veikli. Sovietinės okupacijos metais čia gyvenantys tautiečiai buvo aktyvūs Lietuvos nepriklausomybės advokatai, kėlė Baltijos šalių aneksijos nepripažinimo klausimus.

Šiandien JAV lietuviai nepraranda tvirto ryšio su Lietuva, ugdo savo vaikus lietuvybės dvasia, moko juos gimtosios kalbos ir aktyviai buriasi į lietuvišką veiklą.  Mažieji Vašingtono lietuviai prisideda prie mūsų tautos tradicijų puoselėjimo, mokosi lietuviškų etnografinių dainų ir šokių.

Šiemet abiejų lituanistinių mokyklų mokiniai ruošiasi 15-ajai Lietuvių tautinių šokių šventei, kuri birželio pabaigoje–liepos pradžioje įvyks Baltimorėje. Joje tautinius šokius  šoks apie 1800 dalyvių iš viso pasaulio.

Prezidentės spaudos tarnybos inf.

R. Dačkaus nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: