Pradinis / Aktualijos / D. Grybauskaitė Tarptautinėje Miuncheno saugumo konferencijoje: „Agresoriui neturi būti nuolaidžiaujama“

D. Grybauskaitė Tarptautinėje Miuncheno saugumo konferencijoje: „Agresoriui neturi būti nuolaidžiaujama“

Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo Tarptautinėje Miuncheno saugumo konferencijoje ir sakė kalbą pagrindinėje šios konferencijos diskusijoje – prezidentiniuose debatuose tema „Dabartiniai ir ateities tarptautinės saugumo politikos iššūkiai“.

Debatuose taip pat dalyvavo Ukrainos Prezidentas Petro Porošenka, Suomijos Prezidentas Sauli Niinisto, Lenkijos Prezidentas Andrzejus Duda ir Europos Parlamento Pirmininkas Martinas Schultzas.

„Istorija mus išmokė niekada nenuolaidžiauti agresoriui, nepasiduoti kariniam spaudimui ir terorizmui. Privalome vieningai reaguoti į tarptautinės teisės pažeidimus, kuriuos vykdo nuolatinė Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos narė. Užmerkdami akis prieš Rusijos elgesį Ukrainoje ir Sirijoje rizikuojame Europos saugumu ir jos ateitimi“, – sakė Prezidentė.

Kreipdamasi į susirinkusius žymiausius užsienio ir saugumo politikos ekspertus, šalies vadovė taip pat pabrėžė, jog tarptautinės institucijos turi būti ryžtingesnės ir greičiau reaguoti į besikeičiančią saugumo situaciją. Tik taip galima užtikrinti Europos žmonių saugumą ir atkurti jų pasitikėjimą europinėmis ir transatlantinėmis institucijomis. Tai reiškia, jog NATO viršūnių susitikime Varšuvoje turi būti priimti konkretūs sprendimai, padėsiantys ne tik atsakyti į grėsmes, bet ir jas atgrasyti.

Lietuva ir kitos regiono valstybės artėjančiame NATO viršūnių susitikime Varšuvoje sieks didesnio Aljanso rotacinių karinių pajėgų ir technikos dislokavimo, regioninių oro gynybos priemonių, greitesnio ir efektyvaus sprendimų priėmimo mechanizmo.

Šalies vadovės teigimu, valstybės ir pačios turi prisiimti atsakomybę už savo saugumą. Tvirta valstybės ir jos žmonių valia ginti savo kraštą yra veiksmingiausia atgrasymo priemonė. Lietuva nuosekliai didina savo gynybos biudžetą. Tikimasi, kad 2018 m. bus pasiektas NATO standartas krašto apsaugai skirti 2 proc. nuo BVP. Taip pat modernizuojama karinė technika, sugrąžinta privalomoji šauktinių karo tarnyba.

Tarptautinė Miuncheno konferencija rengiama jau 52 kartą. Nuo pat pradžių šios konferencijos tikslas buvo skatinti tarptautinį bendradarbiavimą, stiprinti euroatlantinę saugumo sistemą ir globalių iššūkių sprendimui pasitelkti didžiausius užsienio politikos protus.

Šiemet konferencijoje taip pat dalyvavo Jordanijos Karalius Abdullah II, Prancūzijos Ministras Pirmininkas Manuelis Vallsas, Gruzijos Ministras Pirmininkas Georgijus Kvirikašvilis, Irako Ministras Pirmininkas Haideris al-Abadi, NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas, JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry, Vokietijos užsienio reikalų ministras Frankas-Walteris Steinmeieris, Jungtinės Karalystės ir Prancūzijos gynybos ministrai.

Prezidentės spaudos tarnybos inf.

R. Dačkaus nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: