Pradinis / Aktualijos / D. Rapšys prie iškovoto aukso Pasaulio taurės varžybose Kazanėje pridėjo sidabrą

D. Rapšys prie iškovoto aukso Pasaulio taurės varžybose Kazanėje pridėjo sidabrą

FINA (Tarptautinės vandens sporto federacijos) pasaulio taurės varžybos šią savaitę atkeliavo į Vidurinius Rytus. 6-asis (iš 7-ių) varžybų etapas šį savaitgalį vyksta Tatarstano sostinėje Kazanėje (Rusija). Čia dalyvauja ankstesniuose etapuose varžęsi Andrius Šidlauskas, Deividas Margevičius ir Danas Rapšys, taip pat jėgas pasitikrina šiųmetėse pasaulio taurės varžybose dar nestartavusi Agnė Šeleikaitė.

Pirmoji diena lietuviams Kazanėje prasidėjo skirtingai. Danas Rapšys užtikrintai pirmu rezultatu pateko į vyrų 400 m plaukimo laisvu stiliumi finalą. Sėkmingai rytinė sesija susiklostė ir Andriui Šidlauskui. Jis vyrų 100 m plaukimo krūtine atrankoje užfiksavo 7-ą rezultatą ir taip pat pateko į finalą.

Prasčiau sekėsi kitiems dviem lietuviams – Deividas Margevičius vyrų 100 m peteliške rungtyje buvo 13-as ir į finalinį 8-uką nepateko. Agnė Šeleikaitė startavo moterų 200 m krūtine atrankoje, tačiau ir jai nepavyko prasibrauti į finalą – užimta 10 vieta.

Vakarinėje sesijoje favorito statusą pateisino D. Rapšys. Pusę distancijos lenkęs pasaulio rekordo grafiką lietuvis šįsyk buvo greitesnis nei etape Berlyne ir finišavo pirmas (3 min. 44,60 sek.).

Antroji FINA pasaulio plaukimo taurės diena puikiai prasidėjo D. Rapšiui. Lietuvis savajame vyrų 200 m kompleksiniu būdu atrankos plaukime 0,01 sek. pranoko Pietų Korėjos sportininką Minsuką Kimą ir pirmu rezultatu pateko į vakare vyksiantį finalą.

Kiti Lietuvos plaukikai liko be finalų. Arčiausiai jo buvo A. Šidlauskas, vyrų 50 m krūtine atrankoje užėmęs 10-ą vietą. Moterų 100 m krūtine rytinėje sesijoje A. Šeleikaitė liko 11-a, o D. Margevičius vyrų 200 m plaukimo peteliške atrankoje buvo 12-as.

Vyrų 200 m plaukimo kompleksiniu būdu finale D. Rapšys iškovojo sidabrą. Įpusėjus distancijai panevėžietis buvo antras, o po plaukimo krūtine nukrito į trečiąją poziciją. Vis dėlto paskutinius 50 m laisvuoju stiliumi lietuvis įveikė greičiausiai iš visų finalo dalyvių ir finišo sienelę palietė antras (1 min. 59,97 sek.). Nugalėjo vokietis Philipas Heintzas (1 min. 59,11 sek.).

Paskutinis pasaulio taurės etapas vyks kitą savaitę, lapkričio 7–9 dienomis, Kataro sostinėje Dohoje.

www.ltuswimming.com

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: