Pradinis / Kinas, muzika, TV / Daiva Tamošiūnaitė pristatys pavyzdžiu visuomenei tapusias šeimas ir šeimynas

Daiva Tamošiūnaitė pristatys pavyzdžiu visuomenei tapusias šeimas ir šeimynas

Birželio 11-ąją per BTV pradedamas laidų ciklas „Už vaikystę“, prie kurio vairo stos į eterį grįžtanti laidų vedėja Daiva Tamošiūnaitė.  „Už vaikystę“  bus kuriamas su organizacija „Gelbėkit vaikus“, prisijungiant prie Prezidentės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą!“. Laida BTV eteryje pasirodys kiekvieną šeštadienį 19 val.

„Laidose pasakosime apie daugiavaikes šeimas, šeimas, globojančias vaikus, susikūrusias šeimynas, vaikų dienos centrus, žmones, galinčius būti puikiais pavyzdžiais kitiems.  Mūsų tikslas – parodyti, kaip bendruomenės turi ir gali pasirūpinti  vaikais. Gyvenančiais tiek globos namuose, tiek sunkiomis sąlygomis gyvenančiose šeimose“, – sako laidos vedėja Daiva Tamošiūnaitė.

Kūrybinė grupė važinės po Lietuvos miestus ir miestelius ieškodama įkvepiančių istorijų, sektinų pavyzdžių ir kvies dalytis gerąja patirtimi.

Pirmasis miestas, kurį aplankė laidos kūrybinė grupė, – Utena. Užpaliuose įsikūrusi Šv. Teresės šeimyna, kurios steigėjai Jūratė ir Eugenijus Keraminai, šiuo metu augina net 13 vaikų. Prieš 18 metų,  jau patys turėdami  savo 4 vaikus, nutarė, kad šilumos, meilės užtektų ir didesniam būriui mažylių. Įsikūrė buvusio vaikų darželio pastate. Jį savo namais šiandien laiko 23 jau užauginti ar dar globojami vaikai.

„Po pokalbio susėdus visiems prie stalo, skanaujant mamos Jūratės keptą duoną, darytą varškę, spaustą sūrį, apima nepaprastas gerumas… Matai vaikus, kabinančius šaukštais ką tik išsuktą medų, varvinančius jį ant sūrio, ir suvoki,  kokią saldžią vaikystę jie turi. Viena globotinė, ką tik baigusi tarnybą Klaipėdos dragūnų batalione, sulaukusi pilnametystės pasiprašė leidimo turėti globėjų Keraminų pavardę. Iš tikrųjų jie visi, jau suaugę, jau su savo vaikais, užsukantys į šeimyną, jaučiasi šios šeimos dalimi. Keraminų šeimos dalimi“, – pasakoja Daiva.

Utenos Vaiko ir šeimos gerovės centras dar prieš metus vadinosi Vaikų globos namais. Su tuo, ką sukūrė šaunieji uteniškiai, kaip organizavo vaiko globos sistemą, verta susipažinti:  kaip gyvena globojami vaikai centre įsikūrusiose trijose šeimynose ir mamos, kurioms šiandien reikalinga pagalba.

Lina Gedmintienė, Vilniaus vaikų dienos centro „Duok ranką“ vadovė ir laidos „Už vaikystę“ kelionių organizatorė sako: „Man labiausiai gaila, kai šalia vaiko nėra žmogaus. Tad mūsų laidos tikslas – parodyti tuos žmones, kurie sugeba  atsidavusiu darbu ir mylinčia širdimi pakeisti ne vieno vaiko gyvenimą.“

LNK

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: